Szkolna Liga Paryżanki - druga edycja!

OK / 2012-10-08

Minione piątkowe popołudnie stanęło pod znakiem rywalizacji czterech gimnazjów w bezkontaktowej odmianie rugby, tak zwanej "paryżance". Tym razem po raz kolejny na pierwszym miejscu uplasowało się gimnazjum nr 16, broniąc tytułu najlepszych w rozgrywkach znanych już pod szyldem "Szkolnej Ligi Paryżanki".

Wszystkie zgłoszone zespoły rozegrały mecze systemem "każdy z każdym", co później wyłoniło najlepszych, którzy zagrali w finałach. Tym razem drużyny spotkały się na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego. Młodzież zagrała na trawiastym oraz większym boisku niż podczas pierwszej edycji turnieju. Uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy i puchary, a najlepsi zawodnicy poszczególnych drużyn również medale. Chociaż w większości zespołów przeważali chłopcy, tym razem dużą grupę stanowiły też dziewczęta, które były nieco bardziej uprzywilejowane, gdyż ich przyłożenia premiowane były razy dwa. Bardzo dobrą drugą lokatę zajęło gimnazjum nr 2, które debiutowało w rozgrywkach.

Już na wiosnę planowana jest kolejna edycja Szkolnej Ligi Paryżanki jak i szkolenia dla nauczycieli, którzy przygotowują swoich podopiecznych do udziału w tym turnieju. Wszystkich zainteresowanych, którzy brali udział w zawodach zapraszamy do kontynuowania przygody z rugby na naszych treningach, które odbywają się na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego w Częstochowie w poniedziałki i czwartki o godzinie 16:30.

Ogólna klasyfikacja turnieju:


I miejsce - Gimnazjum nr 16

II miejsce - Gimnazjum nr 2

III miejsce - Gimnazjum nr 23

IV miejsce - Gimnazjum nr 10

Zobacz też

Kolejny sprawdzian naszych pań

Wysoka porażka w Zielonej Górze

Wyróżnienie dla Mateusza Nowaka

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży

28.10.2018

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

"O rugby nie wiedziałem nic"

Już w środę okazja, by stać się częścią Rugby Clubu Częstochowa. Z tej okazji zapytaliśmy ubiegłorocznych śmiałków, którzy wybrali się wówczas na nabór, o ich wrażenia związane z rozpoczęciem treningów.

1 lutego otwarty nabór do RCC!

Czy zastanawialiście się, skąd wzięliśmy 15 zawodników do gry w II lidze rugby w mieście, które nie ma wielkich rugbowych tradycji? Odpowiedź jest prosta - niemal każdy z nich przyszedł kiedyś na nabór organizowany przez Rugby Club Częstochowa. Teraz i Ty masz szansę stać się...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.