Wysoka porażka w Zielonej Górze

FNM / 2012-10-03

Przeszkodą nie do pokonania okazali się zawodnicy AZS UZ Zielona Góra w meczu 2 kolejki 2 ligi. Po jednostronnym pojedynku odnieśli zwycięstwo 69-17.

Nasza drużyna do meczu przystąpiła w eksperymentalnym składzie. Jeśli do tego dodamy kontuzję Macieja Gnycha odniesioną w pierwszych minutach meczu, otrzymamy dobry obraz sytuacji w jakiej znaleźli się częstochowianie. Nie zmienia to jednak faktu, że nasza drużyna od początku grała słabo i dała rozwinąć skrzydła gospodarzom.

Największą bolączką była gra w obronie. Przeciwnicy bez problemów przedzierali się na nasze pole punktowe, najczęściej na wysokości przedniej trójki ataku. Losy meczu zostały praktycznie rozstrzygnięte w pierwszej połowie. Jedyne jasne punkty w grze RCC to bezbłędna postawa w formacji autowej i dobra gra zawodników młyna w ataku.

Nasi zawodnicy do ostatnich minut walczyli o czwarte przyłożenie, które dałoby im punkt bonusowy. Uniemożliwiła im to skuteczna obrona gospodarzy, którzy po ostatnim gwizdku mogli cieszyć się z kompletu punktów.

AZS UZ RC Zielona Góra - RC Częstochowa 69-17 (29:5)
Punkty dla AZS UZ: Jarosław Gniazdowski 20 (4P), Filip Wielgosz 15 (3P), Dawid Wojdyła 15 (3P), Wojciech Szeliga 14 (7pd), Grzegorz Kaźmierczak 5 (1P)
Punkty dla RCC: Łukasz Fikus 5 (P), Jakub Jakubczak 5 (P), Mateusz Nowak 5 (KP), Michał Krzypkowski 2 (pd)
Żółte kartki: Wojciech Szeliga (AZS), Adam Sawicki (AZS)
Czerwona kartka: Przemysław Kindra (AZS).

Zobacz też

Wyróżnienie dla Mateusza Nowaka

Wkrótce nabór do żeńskiej sekcji!

">

Relacja z zawodów pań w Czewa.TV

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.