Runda wiosenna - przeżyjmy to jeszcze raz

Redakcja / 2008-07-20

To był zdecydowanie najciekawszy okres w niedługich dziejach naszego klubu. Wszystko zaczęło się od historycznego zalegalizowania naszych działań na początku roku, a skończyło udziałem w wielkim finale Polskiej Ligi Rugby 7 w lipcu. Sezon już za nami, warto więc jeszcze raz prześledzić najważniejsze wydarzenia ostatnich miesięcy.

09.02.2008 - W ramach przygotowań do rundy wiosennej Częstochowianie uczestniczyli w akcji szkoleniowej, którą w Rudzie Śląskiej przeprowadził krajowy oficer rozowju rugby Tomasz Kapustka. Wyjazd był także okazją do przeprowadzenia gier kontrolnych z drużynami z Rudy Śląskiej i Bytomia.

22.02.2008 - Zakończył się proces rejestracji Rugby Club Częstochowa w wyniku czego zostaliśmy dodani do ewidencji klubów sportowych działających na terenie Częstochowy. W skład zarządu klubu weszli: Mateusz Nowak (prezes), Jakub Mitek (sekretarz) oraz Tomasz ociepa (skarbnik). Uzyskana w ten sposób osobowość prawna umożliwiła zdobycie członkostwa w Polskim Związku Rugby i uczyniła z naszego klubu równorzędnego partnera w relacjach z lokalnymi władzami i innymi osobami prawnymi.

13.04.2008 - Pierwszy i najlepszy wiosenny występ Częstochowian. W turnieju ligowym, którego gospodarzem była ekipa z Nowego Sącza, zawodnicy RCC zajęli 5 miejsce w stawce 9 zespołów, prezentując solidną postawę i równą grę. W ostatnim meczu turnieju pokonali drużynę PGNiG Jasło, z którą w poprzednich turniejach mierzyli się już dwa razy, notując dwie porażki. Dobra postawa zaowocowała wyraźnym "skokiem" w tabeli, który w dużej mierze urzeczywistnił marzenia o grze w finale. Zwycięzcą turnieju, zgodnie z przewidywaniami, okazał się AZS AWF Katowice

25.05.2008 - Najmniej radosna chwila sezonu - turniej w Bolesławcu, w którym rugbiści RCC nie zanotowali żadnego zwycięstwa. Przyczyn odniesionych porażek można wskazać conajmniej kilka, ale głównej z nich należy upatrywać w poważnej kontuzji jakiej na początku turnieju doznał Michał Markowski, a która miała istotny wpływ na morale pozostałych zawodników. Tak czy inaczej słaba gra dała zaledwie jeden symboliczny punkt do tabeli rozgrywek, a turniej wygrali gospodarze - Husar Bolesławiec

01.06.2008 - W wyniku współpracy nawiązanej z częstochowską Akademią Piłki Nożnej zawodnicy RCC rozegrali pokazowy mecz rugby w trakcie turnieju piłkarskiego organizowanego na stadionie miejskim. Była to pierwsza okazja, by obejrzeć mecz rugby w naszym mieście i świetna okazja do promocji tej dyscypliny sportu. Licznie zgromadzona publiczność obserwowała poczynania rugbistów z zainteresowaniem i pewną dozą zaskoczenia jednocześnie.

15.06.2008 - Rozległe kontakty Tomasza Ociepy zaowocowały kolejną akcją marketingową. Tym razem rugby zagościło na Arenie Częstochowa - nowoczesnym obiekcie mogącym pomieścić 18000 widzów. Pokaz rugby uświetnił rundę kwalifikacyjną Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Kilka tysięcy osób na trybunach zostało wprowadzonych w tajniki rugby, a także mogło znów obejrzeć mecz pokazowy. Nasi zawodnicy pokazywali się przed publicznością na zmianę z takimi tuzami żużla jak Grzegorz Walasek czy Jarosław Hampel.

12.07.2008 - Ledwie rok minął od debiutu w rozgrywkach a nasi zawodnicy bili się w finale o tytuł zwycięzcy Polskiej Ligi Rugby 7. Wśród dużo bardziej doświadczonych drużyn nie okazaliśmy się najgorsi, a zdobyte 7 miejsce w stawce 51 zespołów , które w tym sezonie brały udział w rozgrywkach to niewątpliwie ogromny sukces. Złote medale zawisły na szyjach zawodników Orkana Sochaczew

To tylko najważniejsze wydarzenia ostatnich miesięcy. Czas między nimi wypłęniło wiele innych, o których przeczytać można w archiwalnych publikacjach na stronie. W związku z zakończeniem sezonu w najbliższym czasie opublikujemy na stronie także wywiad z prezesm drużyny Mateuszem Nowakiem, w którym postara się on ocenić mijające miesiące i przedstawić przyszłość jaka rysuje się przed częstochowskim rugby. Do przeczytania wywiadu zapraszamy już wkrótce.

Zobacz też

Plan minimum wykonany

Na co stać zawodników RCC w finale?

Święto rugby w Unisławiu

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.