Wkrótce nabór do żeńskiej sekcji!

FNM / 2012-09-27

Ledwie ochłonęliśmy po emocjach związanych z kobiecym rugby... a przed nami kolejne! Za kilkanaście dni odbędzie się nabór do żeńskiej sekcji naszego klubu. Zapraszamy panie w każdym wieku. Wiemy, że Wy prawdopodobnie nie wiecie wiele o rugby. To my zadbamy by szybko zmienić ten stan rzeczy.

fot. Jacek Przybylski

Rozegrany kilka dni temu turniej Mistrzostw Polski Seniorek w rugby był świetnym dowodem, że rugby w swojej olimpijskiej odmianie to sport wręcz stworzony dla kobiet. Jest szybki, dynamiczny, zaskakujący, trzyma w napięciu i dostarcza niezwykłych emocji.

Kolejnym etapem rozwoju częstochowskiej żeńskiej sekcji RCC, która ma już w swoich szeregach reprezentantkę Polski, jest nabór który pozwoli następnej grupie zawodniczek rozpocząć swoją przygodę z rugby.

Rugby to sport, który rzadko kojarzy się kibicom ze swoją kobiecą odmianą. Pokutują stereotypy o męskim i brutalnym charakterze gry. Nic bardziej mylnego, a żeby się o tym przekonać wystarczy obejrzeć poniższy klip:

Po dalsze informacje na temat naboru zapraszamy pod tym adresem: www.nabor.rcc.czest.pl

Zobacz też

">

Relacja z zawodów pań w Czewa.TV

Gościnne częstochowianki i triumf gdańskiej...

Rugbistki z całej Polski już w tę sobotę w...

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.