Rugbistki z całej Polski już w tę sobotę w Częstochowie!

OK / 2012-09-20

Wielkimi krokami zbliża się turniej Mistrzostw Polski Seniorek w Rugby o puchar firmy President Electronics Poland. Już w najbliższą sobotę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego będzie można zobaczyć najlepsze rugbistki z całej Polski!

Turniej rozpocznie się już o godzinie 11. Na początku zostaną rozegrane mecze grupowe, które rozstrzygną jakie drużyny znajdą się w finałach i zawalczą o miejsca na podium. Spotkania najlepszych będzie można obserwować od godziny 14.30. Między meczami seniorek, będzie można zobaczyć zmagania młodszych i mniej doświadczonych zawodniczek w popularnej już "paryżance", czyli bezkontaktowej odmianie rugby.

Sponsorem tytularnym turnieju została firma President Electronics Poland. Pozostali sponsorzy i partnerzy to miasto Częstochowa, sklep z telefonami oski-kom.pl, kantor wymiany walut Omega, drukarnia Aqua, Adrenalina Fight Częstochowa, klub Mohito, firma Coneco, Romont oraz Hemszop. Patronat medialny objęły telewizje Czewa.tv oraz TV Orion, gazeta Dziennik Zachodni oraz portale rugbypolska.pl, naszemiasto.pl, wczestochowie.pl, sport.czest.pl.

Drużyny zostały już podzielone na dwie grupy przez komisarz rozgrywek Monikę Baniewicz. Jedynie zawodniczki Czarne Pruszcz Gdański oraz z klubu RC Haka Syrenki Warszawa zostaną przydzielone na podstawie losowania podczas odprawy w dniu turnieju. Jest to spowodowane tym, że jest to ich pierwszy turniej w tym sezonie.

Grupa A

Ladies Lechia Gdańsk

Delia Atomówki Łódź

Ladies Frogs Warszawa

Grupa B

Tygrysice Orkan Sochaczew

Diablice Ruda Śląska

Rugby Club Częstochowa

Do przydziału:

Czarne Pruszcz Gdański

RC Haka Syrenki Warszawa

Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w RUGBY o puchar firmy President Electronics Poland

Miejski Stadion Lekkoatletyczny

Ul. Dąbrowskiego 58/64, Częstochowa

Start godz. 11:00

Finały 14:30

Zobacz też

Na dwa dni przed Mistrzostwami, czyli co...

Wywiady pomeczowe : BBRC Łódź - Rugby Club...

Zwycięstwo Łodzian na początek sezonu

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.