2 liga wraca do gry

FNM / 2012-09-14

W najbliższy weekend do ligowej rywalizacji wracają nasi zawodnicy. Nowy sezon rozpoczną meczem wyjazdowym z byłym pierwszoligowcem - BBRC Łódź.

fot. Tomasz Nowak

Łodzianie wracają do 2 ligi po roku gry na zapleczu ekstraligi. W starciach z wyżej notowanymi rywalami nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, jednak na 2-ligowym froncie wydają się być jednym z faworytów, a zdobyte w ostatnim sezonie doświadczenie powinno teraz procentować.

Jeśli chodzi o naszą drużynę, głównym problemem na tą chwilę są urazy. Jesienne występy szybko zakończył Radosław Rokosz (zerwane więzadło barkowo-obojczykowe), a mniejsze problemy ze zdrowiem wciąż mają Weżgowiec, Balsam i Szlęg. Co więcej, inauguracja ligowa przebiegnie bez udziału trenera Mateusza Nowaka, który... w tym samym czasie będzie obserwował mecz francuskiej ProD2 w podparyskim Massy. Zastępować będzie go w roli szkoleniowca najbardziej doświadczony zawodnik RCC - Michał Krzypkowski.

Na papierze faworytem wydają się być gospodarze, którzy dysponują bardziej wyrównanym składem, a także odnieśli zwycięstwo w zimowym sparingu z RCC, który był ostatnim spotkaniem tych drużyn. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że będzie to pierwszy mecz w nowym sezonie, który dopiero da odpowiedź jaką siłą dysponują poszczególne drużyny. Warto także pamiętać, że nasi zawodnicy przystąpią do zawodów wzmocnieni wracającym do Częstochowy duetem Krzypkowski - Gnych, a zawodnicy ci potrafią odcisnąć wywrzeć wpływ na przebieg gry.

W drugim meczu 1 kolejki spotkają się AZS UZ Zielona Góra i Alfa Bydgoszcz. Gospodarzami meczu będą zielonogórzanie. Wyniki obu meczy pojawią się na naszej stronie bezpośrednio po zakończeniu pojedynków.

BBRC Łódź - Rugby Club Częstochowa
16 września 2012 r., godz. 14:00
Stadion MOSiR w parku im. 3 maja przy ul. Małachowskiego, Łódź
Sędziuje: J. Wilk

Zobacz też

Dobra lekcja, marny wynik

W poniedziałek konferencja prasowa przed M.P....

Triumf Włókniarza Zgierz w Częstochowie

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.