Weekend z rugby na Kopalnianej

FNM / 2012-09-04

Najbliższy weekend przyniesie w naszym mieście sporą dawkę rugbowych emocji i będzie najlepszym dowodem, że rugbowa jesień na dobre się zaczęła. W sobotę do turniejowej rywalizacji staną drużyny w olimpijskiej odmianie rugby 7, a już następnego dnia RCC zmierzy się w sparingu z 1-ligową Skrą Warszawa.

fot. Krzysztof Bolkowski

Pierwotny plan zakładał, że to właśnie turniej PLR 7 będzie ostatnim przetarciem naszych zawodników przed rozgrywkami 2 ligi rugby, które ruszają tydzień później. W sobotniej rywalizacji zobaczylibyśmy wtedy dwa składy gospodarzy. Ostatecznie jednak do klubu nadeszła propozycja sparingu ze strony Skry Warszawa drużyny, która jeszcze rok temu była o krok od awansu do ekstraligi rugby. Z takiej okazji trudno było nie skorzystać.

W sobotnim turnieju prawdopodobnie zobaczymy 6 drużyn, a będą to: Włókniarz Zgierz, RC Zduńska Wola, Gentlemen's Łódź, Czarni w Bytomiu, Biało-Czarni Nowy Sącz, oraz nasi zawodnicy. Stawka wydaje się być dość wyrównana, a biorąc pod uwagę zeszłoroczne rozgrywki siódemkowe, najbardziej dojrzałe rugby powinny pokazać ekipy ze Zgierza i Nowego Sącza. Jeśli stawka turnieju nie zmieni się (a może do tego jeszcze dojść), drużyny będą rywalizować w dwóch trzy-zespołowych grupach, a później przystąpią fo fazy finałowej.

Dzień później, także na stadionie RCC przy ul. Kopalnianej, formę naszej drużyny sprawdzi Skra Warszawa. Na zaledwie tydzień przed startem rozgrywek będzie to generalny i ostatni sprawdzian naszej drużyny, w której na pewno dojdzie do pewnych zmian względem minionego sezonu. O ile gra młyna prowadzonego przez duet Weżgowiec - Krzypkowski powinna być co najmniej poprawna, o tyle sytuacja w ataku nie jest różowa. - Będziemy próbowali w tym meczu różnych rozwiązań. Mamy problem na pozycji 10 i 15, a także niestety mało czasu na jego rozwiązanie. Przeciwnik będzie trudny, mocny fizycznie, bardziej doświadczony i to także na pewno nie ułatwi nam wdrażania nowych rozwiązań - mówi trener Mateusz Nowak.

Jak zaprezentują się nasi zawodnicy w siódemkowych potyczkach i jak wypadnie ich ostatni sprawdzian przed ligą przekonamy się już w najbliższy weekend. Sobotni turniej rozpocznie się o godzinie 11:00, natomiast niedzielny sparing zaplanowano na godzinę 12:00. Wstęp na obie imprezy jest bezpłatny. Zapraszamy na stadion przy ul. Kopalnianej.

Zobacz też

2 liga w komplecie

Plakat turnieju Mistrzostw Polski Seniorek

Jesienne zmagania otworzą siódemkowicze - PLR7...

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.