2 liga w komplecie

FNM / 2012-09-02

Znamy ostateczny skład 2 ligi i terminarz gier w nadchodzącym sezonie. Rywalami naszej drużyny będą ostatecznie: BBRC Łódź, Alfa Bydgoszcz i AZS UZ Zielona Góra, a pierwsza kolejka zostanie rozegrana w połowie września.

fot. Krzysztof Bolkowski

Względem minionego sezonu liga uszczupliła się o dwa zespoły. Do rywalizacji nie stanie Posnania II Poznań, która już w końcowej fazie ostatniego sezonu miała wyraźne problemy kadrowe, oraz Wda Świecie, której absencja jest zdecydowanie większym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę ambitną postawę tego zespołu wiosną tego roku. Ich miejsca nie zajmą także Orkan II Sochaczew ani Raba Gorce Niżne, które na pewno nadałaby kolorytu rozgrywkom opierając swoje składy na młodych wychowankach.

Niemniej nie są to problemy naszej drużyny, która do nadchodzącego sezonu przygotowuje się od połowy lipca. W treningach biorą udział zawodnicy, którzy powrócili do RCC z Juvenii: Michał Krzypkowski i Maciej Gnych, jednak ten drugi najprawdopodobniej nie zagra w jesiennych meczach ze względu na kontuzję pleców. W drugą stronę natomiast powędrował Dominik Słaby, który ostatnie pół roku występował w barwach RCC, a nowy sezon rozpocznie jako zawodnik 1-ligowej Juvenii Kraków.

Po tegorocznym składzie 2 ligi można spodziewać się ciekawych i wyrównanych meczy. Nie powinno być drużyny, która zdominuje rozgrywki tak jak uczyniła to drużyna Frogs Warszawa w zeszył sezonie (komplet boiskowych zwycięstw). Co ciekawe, w tym sezonie rozgrywki zakończą się fazą play-off, w której najpierw zmierzą się ze sobą pierwsza drużyna z ostatnią oraz druga z trzecią, a następnie zwycięzcy zagrają finał decydujący o pierwszym miejscu w lidze. Emocji nie zabraknie więc do ostatniej kolejki, a my już dziś zapraszamy na stadion przy ul. Kopalnianej gdzie nasza drużyna rozgrywać będzie swoje mecze.

Terminarz rundy jesiennej:

1 runda: 15/16.09.2012
BBRC Łódź - RC Częstochowa
AZS UZ Zielona Góra - Alfa Bydgoszcz

2 runda: 29/30.09.2012
AZS UZ Zielona Góra - RC Częstochowa
Alfa Bydgoszcz - BBRC Łódź

3 runda: 13/14.10.2012
BBRC Łódź - AZS UZ Zielona Góra
RC Częstochowa - Alfa Bydgoszcz (mecz w niedzielę 14.10 przy ul. Kopalnianej o godz. 12:00)

4 runda : 27/28.10.2012
RC Częstochowa - BBRC Łódź (mecz w niedzielę 28.10 przy ul. Kopalnianej o godz. 12:00)
Alfa Bydgoszcz - AZS UZ Zielona Góra

Zobacz też

Plakat turnieju Mistrzostw Polski Seniorek

Jesienne zmagania otworzą siódemkowicze - PLR7...

Wyróżnienie dla naszego młodzika!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.