Jesienne zmagania otworzą siódemkowicze - PLR7 8 września w Częstochowie!

FNM / 2012-08-22

Już za około dwa tygodnie do gry wracają nasi zawodnicy. Jesienne zmagania rozpoczną nietypowo - od turnieju Polskiej Ligi Rugby, który odbędzie się po raz drugi w Częstochowie. Będzie to bez wątpienia ciekawy wstęp do najważniejszego rugowego wydarzenia jesienią w Częstochowie - turnieju Mistrzostw Polski Seniorek.

Turniej z cyklu PLR 7 wróci do Częstochowy 8 września po... niemal czteroletniej przerwie. We wrześniu 2008 roku zawody te odbyły się na Miejskim Stadionie Lekkoaltyecznym i były jednocześnie pierwszymi oficjalnymi zmaganiami organizowanymi przez nasz klub w Częstochowie. Zwycięzcami tamtego turnieju byli zawodnicy Kolibra Sosnowiec. Tym razem turniej odbędzie się na stadionie naszego klubu przy ul. Kopalnianej.

- Siódemki wracają na Igrzyska Olimpijskie i można spodziewać się, że odmiana ta zyska wkrótce na znaczeniu w naszym kraju. My konsekwentnie stawimy na tradycyjną odmianę, ale w ramach przetarcia przed sezonem ten turniej na pewno będzie wartościowy - tłumaczy trener drużyny Mateusz Nowak.

Kto weźmie udział w turnieju? Tego póki co nie wiadomo. Drużyny będą zgłaszać się w najbliższych dniach, jednak spodziewać się można głównie ekip ze Śląska, Małopolski oraz silnego ośrodka Łódzkiego.

Kolejne rugbowe emocje czekają nas już 22 września kiedy do zmagań staną panie w turnieju Mistrzostw Polskie Seniorek. Wszystko wskazuje natomiast na to, że mecze 2 ligi seniorzy rozgrywać będą na swoim boisku dopiero w październiku. Tak zakłada wstępna wersja kalendarza rozgrywek, a gdy tylko zostanie ona zatwierdzona oficjalne daty pojawią się na naszej stronie internetowej.

Zobacz też

Wyróżnienie dla naszego młodzika!

Najlepsze zawodniczki przyjadą do Częstochowy!

Kolejne Beach Rugby za nami.

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.