Najlepsze zawodniczki przyjadą do Częstochowy!

FNM / 2012-08-15

22 września w Częstochowie odbędą się zawody z cyklu Mistrzostw Polski Seniorek w rugby 7. Są to najwyższe rangą zawody w krajowym kobiecym rugby, a co ważniejsze będzie to jednocześnie pierwszy oficjalny występ naszych zawodniczek w Częstochowie.

fot. Jakub Jakubczak

W Częstochowie odbędzie się czwarty, spośród sześciu tegorocznym turniejów. Zawody odbywają się w formie jednodniowego turnieju, rywalizacja prowadzona jest najpierw w grupach, a następnie rozgrywane są finały o miejsca. W zawodach weźmie udział cała czołówka kobiecego rugby łącznie z aktualnymi mistrzyniami Polski drużyną Ladies Lechia Gdańsk.

Turniej odbędzie się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego. Skąd taka decyzja? - Zawody siódemkowe konsekwentnie gramy na stadionie lekkoatletycznym z wielu przyczyn i podobnie będzie teraz. Kobiece rugby będziemy pokazywać mieszkańcom naszego miasta po raz pierwszy i dlatego maksymalnie staramy się ułatwić odbiór potencjalnym kibicom - tłumaczy prezes Mateusz Nowak.

Wiadomo już, że sponsorem głównym turnieju będzie firma President Electronics Poland. Turniej będzie także współfinansowany przez Miasto Częstochowa. Wkrótce podamy dalsze szczegóły i zaprezentujemy partnerów oraz patronów medialnych turnieju.

Zobacz też

Kolejne Beach Rugby za nami.

Czas na Beach Rugby!

"Widać, że łączy was pasja"

Już niedługo...

Nie przegap

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.