Najlepsze zawodniczki przyjadą do Częstochowy!

FNM / 2012-08-15

22 września w Częstochowie odbędą się zawody z cyklu Mistrzostw Polski Seniorek w rugby 7. Są to najwyższe rangą zawody w krajowym kobiecym rugby, a co ważniejsze będzie to jednocześnie pierwszy oficjalny występ naszych zawodniczek w Częstochowie.

fot. Jakub Jakubczak

W Częstochowie odbędzie się czwarty, spośród sześciu tegorocznym turniejów. Zawody odbywają się w formie jednodniowego turnieju, rywalizacja prowadzona jest najpierw w grupach, a następnie rozgrywane są finały o miejsca. W zawodach weźmie udział cała czołówka kobiecego rugby łącznie z aktualnymi mistrzyniami Polski drużyną Ladies Lechia Gdańsk.

Turniej odbędzie się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego. Skąd taka decyzja? - Zawody siódemkowe konsekwentnie gramy na stadionie lekkoatletycznym z wielu przyczyn i podobnie będzie teraz. Kobiece rugby będziemy pokazywać mieszkańcom naszego miasta po raz pierwszy i dlatego maksymalnie staramy się ułatwić odbiór potencjalnym kibicom - tłumaczy prezes Mateusz Nowak.

Wiadomo już, że sponsorem głównym turnieju będzie firma President Electronics Poland. Turniej będzie także współfinansowany przez Miasto Częstochowa. Wkrótce podamy dalsze szczegóły i zaprezentujemy partnerów oraz patronów medialnych turnieju.

Zobacz też

Kolejne Beach Rugby za nami.

Czas na Beach Rugby!

"Widać, że łączy was pasja"

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.