Kolejne Beach Rugby za nami.

NM / 2012-08-09

Na gorącym piasku gdańskiej plaży Stogi odbyły się trzecie już Mistrzostwa Polski w Beach Rugby. Zwycięzcami zarówno wśród panów jak i pań, już tradycyjnie, zostały drużyny Lechii Gdańsk.

Dla naszej drużyny wyzwaniem okazało się już samo dotarcie na Pomorze, gdyż pociąg którym podróżować mieli nasi zawodnicy i zawodniczki... nie dotarł tego dnia do Częstochowy. Na szczęście z pomocą przyszedł zorganizowany naprędce zastępczy przewoźnik i po męczącej podróży, niemal w ostatniej chwili, częstochowianie stawili się w Gdańsku na plaży.

Zawody, podobnie jak w poprzednich latach przebiegały w towarzyskiej atmosferze, a na boisku dominowała radosna gra. Gorący upał dawał się we znaki, wobec czego jedyną receptą były ożywcze kąpiele w morzu.

Od strony czysto sportowej nie był to najlepszy turniej naszej drużyny. Panie zajęły piąte, natomiast Panowie dziesiąte miejsce. Zgodnie jednak z towarzyskim duchem imprezy, nie wynik, a udział był tym razem najważniejszy.

Zobacz też

Czas na Beach Rugby!

"Widać, że łączy was pasja"

Stadionowe znaleziska

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.