Kolejne Beach Rugby za nami.

NM / 2012-08-09

Na gorącym piasku gdańskiej plaży Stogi odbyły się trzecie już Mistrzostwa Polski w Beach Rugby. Zwycięzcami zarówno wśród panów jak i pań, już tradycyjnie, zostały drużyny Lechii Gdańsk.

Dla naszej drużyny wyzwaniem okazało się już samo dotarcie na Pomorze, gdyż pociąg którym podróżować mieli nasi zawodnicy i zawodniczki... nie dotarł tego dnia do Częstochowy. Na szczęście z pomocą przyszedł zorganizowany naprędce zastępczy przewoźnik i po męczącej podróży, niemal w ostatniej chwili, częstochowianie stawili się w Gdańsku na plaży.

Zawody, podobnie jak w poprzednich latach przebiegały w towarzyskiej atmosferze, a na boisku dominowała radosna gra. Gorący upał dawał się we znaki, wobec czego jedyną receptą były ożywcze kąpiele w morzu.

Od strony czysto sportowej nie był to najlepszy turniej naszej drużyny. Panie zajęły piąte, natomiast Panowie dziesiąte miejsce. Zgodnie jednak z towarzyskim duchem imprezy, nie wynik, a udział był tym razem najważniejszy.

Zobacz też

Czas na Beach Rugby!

"Widać, że łączy was pasja"

Stadionowe znaleziska

Już niedługo...

Nie przegap

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.