Czas na Beach Rugby!

OK / 2012-08-03

Gdańsk, plaża Stogi - to miejsce, które w najbliższą sobotę wypełni iście "rugbowa" atmosfera. Drużyny seniorów, seniorek oraz juniorów z całego kraju staną do rywalizacji w IV już Mistrzostwach Polski w Beach Rugby. Również drużyna męska i żeńska naszego klubu zawalczy w tym turnieju.

fot. Jacek Przybylski

Czym różni się rugby plażowe od klasycznej wersji? Przede wszystkim powierzchnią do biegania jest piasek, co już jest sporym wyzwaniem kondycyjnym. Zawodnicy grają boso, w pięcioosobowych składach. Boisko jest znaczenie mniejsze od zwykłego pełnowymiarowego, ze względu na to, że mecze są krótkie, a po piasku biega się wolniej i ciężej. Wszelkie zasady kontaktu z przeciwnikiem, podań, obrony pozostają takie same.

W porównaniu do zeszłego roku liczba drużyn zgłoszonych do turnieju jest znacznie mniejsza. Panie z naszego klubu będą rywalizować z czterema innymi żeńskimi drużynami m.in. z Warszawy, Łodzi i Gdańska (ubiegłoroczne mistrzynie). Panowie stawią się w liczniejszym gronie 11 drużyn, a nasi seniorzy staną do pojedynku z zespołami m.in. z Gdyni, Gdańska, Warszawy czy Bydgoszczy.

W ubiegłym roku turniej rozgrywany był w dwóch turach. Panie zajęły trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji, natomiast panowie siódme. Czy tym razem będzie lepiej? Pozostaje czekać na poprawę tych wyników w sobotę, której wyczekują zawodniczki i zawodnicy spragnieni odpoczynku nad morzem.

Zobacz też

"Widać, że łączy was pasja"

Stadionowe znaleziska

Co dalej ze Słabym i Grabskim?

Już niedługo...

Trening naborowy do grup młodzik i kadet

16.08.2020

dowiedz się więcej

Nie przegap

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.