Czas na Beach Rugby!

OK / 2012-08-03

Gdańsk, plaża Stogi - to miejsce, które w najbliższą sobotę wypełni iście "rugbowa" atmosfera. Drużyny seniorów, seniorek oraz juniorów z całego kraju staną do rywalizacji w IV już Mistrzostwach Polski w Beach Rugby. Również drużyna męska i żeńska naszego klubu zawalczy w tym turnieju.

fot. Jacek Przybylski

Czym różni się rugby plażowe od klasycznej wersji? Przede wszystkim powierzchnią do biegania jest piasek, co już jest sporym wyzwaniem kondycyjnym. Zawodnicy grają boso, w pięcioosobowych składach. Boisko jest znaczenie mniejsze od zwykłego pełnowymiarowego, ze względu na to, że mecze są krótkie, a po piasku biega się wolniej i ciężej. Wszelkie zasady kontaktu z przeciwnikiem, podań, obrony pozostają takie same.

W porównaniu do zeszłego roku liczba drużyn zgłoszonych do turnieju jest znacznie mniejsza. Panie z naszego klubu będą rywalizować z czterema innymi żeńskimi drużynami m.in. z Warszawy, Łodzi i Gdańska (ubiegłoroczne mistrzynie). Panowie stawią się w liczniejszym gronie 11 drużyn, a nasi seniorzy staną do pojedynku z zespołami m.in. z Gdyni, Gdańska, Warszawy czy Bydgoszczy.

W ubiegłym roku turniej rozgrywany był w dwóch turach. Panie zajęły trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji, natomiast panowie siódme. Czy tym razem będzie lepiej? Pozostaje czekać na poprawę tych wyników w sobotę, której wyczekują zawodniczki i zawodnicy spragnieni odpoczynku nad morzem.

Zobacz też

"Widać, że łączy was pasja"

Stadionowe znaleziska

Co dalej ze Słabym i Grabskim?

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.