Co dalej ze Słabym i Grabskim?

FNM / 2012-07-23

Zawodnicy pierwszej drużyny rozpoczęli okres przygotowawczy, jednak wciąż nie znamy ostatecznego kształtu w jakim nasza drużyna przystąpi do rozgrywek w kolejnym sezonie. W tym kontekście istotną kwestią jest bez wątpienia przyszłość dwójki zawodników wypożyczonych do Częstochowy - Adama Grabskiego i Dominika Słabego.

fot. Tomasz Nowak

Sytuacja obu zawodników jak i motywy, które stały za ich przyjściem do RCC są dość różne. Grabski to niezwykle doświadczony zawodnik z wieloma występami w najwyższej klasie rozgrywkowej, a także poza granicami Polski. Do Częstochowy trafił gdy w Juvenii stracił wspólny język z trenerem Januszem Wilkiem, i już samą chęcią do gry dwie klasy rozgrywkowe niżej, popularny "Bokser" pokazał siłę swojego charakteru. - Duże doświadczenie, chęć do walki i pozytywny wpływ na drużynę w trakcie gry - to po pierwsze dał nam Adam w trakcie trudnej rundy wiosennej. Jest zawodnikiem, który nie boi się wyrażać własnego zadania, ale jednocześnie na boisku poświęca się w pełni dla drużyny. Jego wpływ na naszą grę w kolejnym sezonie może być nawet lepszy, bo ma już za sobą aklimatyzację i z całą pewnością można powiedzieć, że stał się ważną częścią drużyny. Trudno jednak będzie przekonać go do pozostania jeśli będzie miał ofertę gry w wyższej lidze - mówi trener Mateusz Nowak.

Czy taką ofertę dostanie? Wszystko zależy od tego kto poprowadzi krakowskie smoki w, pierwszym po ich spadku, sezonie gry w 1 lidze. Możliwe jest pozostanie na tym stanowisku Janusza Wilka - wtedy decyzja o pozostaniu w RCC byłaby w rękach "Boksera", lub przejęcie drużyny przez kogoś innego (nieoficjalnie mówi się o doświadczonym zawodniku Juvenii). Co ciekawe ten drugi scenariusz miałby wpływ także na pozostanie w RCC drugiego wypożyczonego zawodnika - Dominika Słabego. Młody zawodnik z Nowego Sącza w drużynę wkomponował się równie dobrze i za każdym razem gdy był w pełni sił wychodził do gry w pierwszym składzie. Okazuje się jednak, że jeśli w Juvenii dojdzie do zmian, rozpatrywany będzie scenariusz zakładający odmłodzenie składu, a w tym mieliby pomóc m.in. najzdolniejsi młodzi zawodnicy z Biało-Czarnych Nowy Sącz. Jeśli spełni się ten scenariusz, to zgody na powtórne wypożyczenie Dominika Słabego nie będzie, a on z RCC przeniesie się prosto do Juvenii.

Jak widać, dużo w tych rozważaniach zależy od tego kto w nadchodzącym sezonie poprowadzi "krakowskie smoki". Jak jednak informuje sama Juvenia na swoim facebook'u, decyzja w tej sprawie zapadnie już we wtorek. W tej sytuacji nie pozostaje nic innego jak czekać na wieści z Krakowa.

Zobacz też

Siedem klubów w 2 lidze?

Krzypkowski i Gnych wracają do RCC!

Kolejny nabór za nami

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.