Kolejny nabór za nami

OK / 2012-07-12

Upalne niedzielne południe nie zniechęciło sporego grona zainteresowanych do spróbowania swoich sił w rugby. Różnorakie testy, pierwszy kontakt z jajowata piłką, poznanie smaku szarży - tego wszystkiego doświadczyli przyszli, miejmy nadzieję, zawodnicy RCC.

fot. Ola Krzypkowska

Letnia edycja naboru została poprzedzona tak jak w przypadku edycji zimowej akcją promocyjną. Finał odbył się tym razem na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Dąbrowskiego. Po słowie wstępu uczestnicy zostali podzieleni na kilkuosobowe grupy, a poszczególne testy sprawnościowe przeprowadzono w formie kolejnych "stacji". Chętni mogli sprawdzić się m.in. w sprincie na 60 m, skoku w dal czy rzucie piłką lekarską.

Następnie wszyscy przeszli do typowo "rugbowych" ćwiczeń. Uczestnicy poznali techniki rzucania jajowata piłką, a także spróbowali swoich sił wchodząc w "obijak" i szarżując wałek, które imitowały przeciwników. Kwintesencją tej części treningu była próba szarży z kolan z partnerem, co pozwoliło poznać technikę tego elementu gry od podstaw.

Zdjęcia z naboru na oficjalnym profilu RCC na Facebooku.

Oficjalni partnerzy naboru

Zobacz też

Mamy pierwsze zwycięstwo

Czas na Sochaczew!

Pierwsza piętnastka - Patryk Weżgowiec

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.