Kolejny nabór za nami

OK / 2012-07-12

Upalne niedzielne południe nie zniechęciło sporego grona zainteresowanych do spróbowania swoich sił w rugby. Różnorakie testy, pierwszy kontakt z jajowata piłką, poznanie smaku szarży - tego wszystkiego doświadczyli przyszli, miejmy nadzieję, zawodnicy RCC.

fot. Ola Krzypkowska

Letnia edycja naboru została poprzedzona tak jak w przypadku edycji zimowej akcją promocyjną. Finał odbył się tym razem na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Dąbrowskiego. Po słowie wstępu uczestnicy zostali podzieleni na kilkuosobowe grupy, a poszczególne testy sprawnościowe przeprowadzono w formie kolejnych "stacji". Chętni mogli sprawdzić się m.in. w sprincie na 60 m, skoku w dal czy rzucie piłką lekarską.

Następnie wszyscy przeszli do typowo "rugbowych" ćwiczeń. Uczestnicy poznali techniki rzucania jajowata piłką, a także spróbowali swoich sił wchodząc w "obijak" i szarżując wałek, które imitowały przeciwników. Kwintesencją tej części treningu była próba szarży z kolan z partnerem, co pozwoliło poznać technikę tego elementu gry od podstaw.

Zdjęcia z naboru na oficjalnym profilu RCC na Facebooku.

Oficjalni partnerzy naboru

Zobacz też

Mamy pierwsze zwycięstwo

Czas na Sochaczew!

Pierwsza piętnastka - Patryk Weżgowiec

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.