Czas na Sochaczew!

OK / 2012-06-28

W najbliższą sobotę dziewiątka naszych zawodniczek stanie do rywalizacji w kolejnych Mistrzostwach Polski w rugby siedmioosobowym. Rugbistki czeka starcie z rudzkimi Diablicami, Tygrysicami Sochaczew oraz Arką Gdynia Girls.

W Sochaczewie spotkamy się z identycznym układem grup oraz meczy jak w poprzednim turnieju rozgrywanym w Rudzie Śląskiej. Nasze rugbistki otworzą cały turniej spotkaniem z gospodyniami ubiegłych mistrzostw – Diablicami.

Niestety dziewczyny będą zmuszone zagrać w nieco osłabionym składzie. Dwie nasze zawodniczki Angelika Folholc i Marta Ciura borykają się z kontuzjami, które miejmy nadzieję szybko przezwyciężą. Od układu miejsc w tym turnieju zależy to, z kim częstochowskie rugbistki spotkają się na czwartych mistrzostwach w tym roku, których będą gospodyniami. Pojedynki w Sochaczewie będą dla naszych zawodniczek dużym sprawdzianem z tego czy uda się przełamać złą passę i odnieść pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

gr. A
Ladies Lechia Gdańsk
Delia Atomówki Łódź
Ladies Frogs Warszawa

gr. B
Diablice Ruda Śląska
Tygrysice Orkan Sochaczew
Arka Gdynia Girls
Rugby Club Częstochowa

Zobacz też

Pierwsza piętnastka - Patryk Weżgowiec

Kolacja z RCC - rusza druga edycja

Nasze rugbistki gościnnie w Rudzie Śląskiej

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.