Święto rugby w Unisławiu

Mateusz Nowak / 2008-07-05

Oczy wszystkich fanów rugby w Polsce będą w nadchodzącym tygodniu bez wątpienia zwrócone na Unisław. Na stadionie Gminnym w przy ul. Chełmińskiej zaprezentują się drużyny siódemkowe stanowiące bezpośrednie zaplecze Ekstraligi Rugby 7 oraz kadeci rozgrywający finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w rugby piętnastoosobowym.

Rugby zagości na murawie w środę i będzie dominowało aż do końca tygodnia. Najpierw walczyć między sobą będą najlepsi w Polsce kadeci reprezntujący drużyny z Łodzi, Lublina, Gdyni, Poznania, Sopotu, Siedlec, Sochaczewa i Bytomia. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, które po meczach eliminacyjnych wyłonią czołówkę która zagra o medale.

W sobotę boisko zajmą drużyny siódemkowe, które na zasadzie jednodniowego finału będą bić się o tytuł zwycięzcy Polskiej Ligi Rugby 7. Wśród ośmiu drużyn zaprezentują się Częstochowianie dla których będzie to debiut w imprezie tej rangi.

Obecność w jednym miejscu o jednej porze tak wielu działaczy, szkoleniowców i zawodników postanowił wykorzystać Polski Związek Rugby organizując konferencję szkoleniowo - licencyjna dla trenerów kadetów i juniorów. Jej tematem jest: "Szerokość, głębokość, interwał czyli metodyka treningu oraz zasady gry w kategorii kadet i junior". Zajęcia teoretyczne, które poprowadzi m.in. trener Reprezentacji Polski Tomasz Putra, odbędą się w Bydgoszczy, natomiast część praktyczna na wspomnianym obiekcie w Unisławiu.

Zobacz też

Maciej Gnych sportowcem maja według portalu...

Częstochowianie w finale Polskiej Ligi Rugby...

Rugby Club Częstochowa na antenie NTL Radomsko

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.