Nasze rugbistki gościnnie w Rudzie Śląskiej

OK / 2012-05-31

Wspólny trening i trzy sparingi – tak upłynęła niedziela rugbistkom z naszego klubu. Dziewczyny pojechały do Rudy Śląskiej, aby wspólnie z miejscowymi Diablicami poprawiać błędy w grze przed zbliżającym się turniejem w Sochaczewie.

W pierwszej części spotkania zawodniczki obu drużyn doskonaliły podania, grę w obronie i rozgrywały akcje, grając w popularną ‘paryżankę’, czyli bezkontaktową odmianę rugby. Pierwszy sparing zakończył się porażką naszych dziewczyn, jednak w kolejnym widać było znaczną poprawę, przez co mogliśmy cieszyć się z remisu 5:5. Punkty po dokładnym podaniu Angeliki Folholc, przyłożyła Olga Krzypkowska. W ostatnim meczu dało się we znaki zmęczenie, przez co górą były znowu gospodynie.

„W pierwszym meczu, a zwłaszcza w jego drugiej połowie, nasza gra pozostawiała wiele do życzenia, kulało przede wszystkim ustawianie się w obronie. Natomiast drugie spotkanie zakończone remisem pokazało nam, że posiadamy umiejętności wystarczające do walki z najlepszymi, jakimi są z pewnością dziewczyny z Rudy Śląskiej. Gra w tym meczu była składna i z pewnością mogła się podobać. W trzecim meczu wyszły nasze braki kondycyjne w porównaniu z Diablicami, co było powodem naszej porażki. Podsumowując, drugie spotkanie jest dobrym prognostykiem na przyszłość i jeżeli utrzyma się zaangażowanie dziewczyn w trenowanie, może być tylko lepiej.” ocenił trener Michał Krzypkowski.

W następnym spotkaniu planowanym na 17 czerwca, prawdopodobnie do obu drużyn dołączy nowo powstała drużyna pań z Wrocławia.

Zobacz też

Wystartowała Szkolna Liga Paryżanki!

Udany występ Sylwii Gołdy w turnieju Amsterdam...

Wywiady pomeczowe RCC - Alfa [Video]

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.