Wystartowała Szkolna Liga Paryżanki!

OK / 2012-05-27

Pierwszy turniej „Szkolnej Ligi Paryżanki” dobiegła końca i zapisał się w historii naszego klubu. W miniony piątek, do rywalizacji stanęli uczniowie z trzech częstochowskich gimnazjów oraz jednej szkoły podstawowej, próbując swoich sił w bezkontaktowej odmianie rugby.

Do turnieju przygotowywali zawodników nauczyciele wychowania fizycznego. W marcu brali oni udział w warsztatach, na których poznali zasady gry oraz metody nauczania rugby na zajęciach wf-u. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta z poszczególnych szkół chętnie przystąpili do gry, ciekawi zupełnie nowego dla nich sportu. Najlepiej podstawy rugby opanowali uczniowie z gimnazjum nr 16, pokonując w finale gimnazjum nr 23 - 2:0.

Na koniec zawodnicy naszego klubu rozegrali sparing z najlepszą drużyną turnieju. Uczestnicy dostali pamiątkowe puchary i dyplomy, a najlepsi zawodnicy poszczególnych drużyn – medale.

O podsumowanie turnieju poprosiliśmy kilku nauczycieli i uczniów biorących udział:

Piotr Klusek, najlepszy zawodnik gimnazjum nr 16:
„Turniej był fajnie zorganizowany, zwłaszcza że rugby jest mało znanym sportem w Polsce. Dzięki temu mogliśmy spróbować czegoś nowego. Nie wiem czy rugby zagości w moim życiu na dłużej, bo gram na co dzień w piłkę nożną, ale myślę że znajdziemy czas z chłopakami, aby kiedyś jeszcze zagrać.”

Katarzyna Kluszewska, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 1:
„Turniej był zorganizowany od początku do końca jak należy. Zostałyśmy zarażone rugby poprzez warsztaty, od tej pory młodzież o niczym innym nie mówi, tylko o tym żeby grać i trenować. Dzisiaj niestety nie udało nam się wygrać, ale będziemy walczyć dalej, ponieważ tak jak mówię bardzo się to dzieciom podoba.”

Rafał Lis, nauczyciel wychowania fizycznego w gimnazjum nr 16:
„Samą organizację oceniam jako bardzo profesjonalną. Na początku miałem pewne obawy jak poradzą sobie moi uczniowie, ale w kolejnych meczach pokazywali że potrafią kombinować i zaczynają ‘łapać’ o co w tym chodzi. Jestem zadowolony z wyniku oraz ich gry podczas całego turnieju.”

Dawid Gozdek, zawodnik gimnazjum nr 23:
„Dobrze oceniam cały turniej, jedyne co bym zmienił to brak podziału na gimnazjum i podstawówkę. Myślę, że moja drużyna poradziła sobie całkiem dobrze, zwłaszcza że trenowaliśmy dość krótko.”

Marcin Rybiałek, nauczyciel wychowania fizycznego w gimnazjum nr 23:
„Organizacja turnieju okazała się bardzo dobra, zwłaszcza, że ta dyscyplina stawia pierwsze kroki w Częstochowie. Tym bardziej jest nam miło, że jesteśmy prekursorami we współzawodnictwie międzyszkolnym. Uważam że jak na tyle treningów ile miałem okazję przeprowadzić z moimi podopiecznymi, gra była bardzo dobra, pełna zaangażowania i poświęcenia. Bardzo byśmy chcieli brać udział w podobnych akcjach w przyszłości, zwłaszcza że młodzież jest bardzo pozytywnie nastawiona do tej nowej dyscypliny.”

Ogólna klasyfikacja turnieju :
1 miejsce – Gimnazjum nr 16
2 miejsce – Gimnazjum nr 23
3 miejsce – Gimnazjum z Zespołu Szkół nr 1
4 miejsce – Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkół nr 1

Najlepsi zawodnicy z poszczególnych drużyn:
Gimnazjum nr 16 – Piotr Klusek
Gimnazjum nr 23 - Dawid Gozdek
Gimnazjum z Zespołu Szkół nr 1 - Karol Posturzyński
Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkół nr 1 - Maciej Chłąd

MVP turnieju (najwięcej przyłożeń) - Dawid Olszowy (Gim. nr 16)
Zobacz też

Udany występ Sylwii Gołdy w turnieju Amsterdam...

Wywiady pomeczowe RCC - Alfa [Video]

Panie wciąż bez zwycięstwa

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży

28.10.2018

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

"O rugby nie wiedziałem nic"

Już w środę okazja, by stać się częścią Rugby Clubu Częstochowa. Z tej okazji zapytaliśmy ubiegłorocznych śmiałków, którzy wybrali się wówczas na nabór, o ich wrażenia związane z rozpoczęciem treningów.

1 lutego otwarty nabór do RCC!

Czy zastanawialiście się, skąd wzięliśmy 15 zawodników do gry w II lidze rugby w mieście, które nie ma wielkich rugbowych tradycji? Odpowiedź jest prosta - niemal każdy z nich przyszedł kiedyś na nabór organizowany przez Rugby Club Częstochowa. Teraz i Ty masz szansę stać się...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.