W niedzielę gościmy Alfę

MN / 2012-05-09

W najbliższą niedzielę 2 liga wraca do Częstochowy. W meczu 8 kolejki 2 ligi rugby nasi zawodnicy podejmą vice-lidera rozgrywek - Alfę Bydgoszcz.

Bydgoszczanie zajmują w tabeli drugie miejsce, a jedyną porażkę do tej pory odnieśli w starciu z drużyną Frogs Warszawa. Szczególnie groźną bronią naszych przeciwników wydaje się być szybka i silna formacja ataku.

Po słabym początku rundy wiosennej nasi zawodnicy z pewnością będą chcieli przerwać zlą passę i odnieść zwycięstwo. Do meczu częstochowainie przystąpią w niemal najmocniejszym składzie, jedynie Radosław Rokosz zmaga się z kontuzją i zabraknie go meczowym składzie.

W rundzie jesiennej górą byli Bydgoszczanie, którzy na własnym boisku wygrali 43:19. Jak będzie teraz? O tym przekonamy się już w niedzielę.

Rugby Club Częstochowa - Alfa Bydgoszcz
13.05.2012 r. godz. 13:00
Stadion przy ul. Kopalnianej
Sędziuje: D. Reks (Warszawa)

Zobacz też

Panie zbierały doświadczenie

Panie i panowanie razem w Warszawie

Wywiady pomeczowe RC Częstochowa - AZS UZ RC...

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.