Panie zbierały doświadczenie

OK / 2012-05-02

Na ostatnim miejscu uplasowały się zawodniczki naszego klubu w I Turnieju Mistrzostw Polski Seniorek Rugby 7. Zeszłoroczne zwyciężczynie Grand Prix - Mario Ladies Lechia Gdańsk świetnie rozpoczęły tegoroczne zmagania, pokonując w finale Diablice Ruda Śląska 14:5.

Nasze rugbistki rozpoczęły turniej meczem z Ladies Frogs Warszawa, ubiegłorocznymi zdobywczyniami drugiego miejsca w ogólnej klasyfikacji. Przeciwniczki szybko narzuciły swój styl grając mocno w ataku, co pozwoliło im ustanowić wynik 27:7. Przyłożenie wraz z podwyższeniem po naszej stronie udało się zdobyć Sylwii Gołdzie. Drugie spotkanie przeciwko Delia Atomówki Łódź zakończyło się najmniej pozytywnym wynikiem 46:0. Zawodniczki zręcznie przejmowały piłkę i dzięki szybkim kontrom łatwo przedzierały się na pole przyłożeń. W ostatnim pojedynku nasze zawodniczki pokazały bardzo dobrą grę w obronie, dzięki czemu w pierwszej połowie przeciwniczki z Sochaczewa przykładały tylko dwa razy. Mocne szarże i zawzięta walka z naszej strony pozwoliły odnieść wrażenie, że wynik utrzyma się do końca. Niestety mecz zakończył się rezultatem 36:0.

- W grze pań można pochwalić dobre próby gry ręką oraz dobrą obronę w pierwszej połowie ostatniego spotkania – powiedział trener Mateusz Nowak. – Problemem na pewno był brak wspierania się nawzajem w ataku. Niestety musimy także popracować nad motoryką, ponieważ brakowało w naszych akcjach dynamiki.

Rugbistki po raz pierwszy pojechały na zawody w licznym 11-osobowym składzie. Wśród grających znalazły się trzy debiutantki, które już zdążyły pokazać, że potrafią walczyć na boisku. W trakcie turnieju został rozegrany turniej paryżanki w którym wzięły udział cztery drużyny. Zwyciężczyniami okazała się drużyna Tur Chojnice.

Grupa A:
Ladies Lechia Gdańsk
Diablice Ruda Śląska
Arka Gdynia Girls

Grupa B: Ladies Frogs Warszawa
Atomówki BBRC Łódź
Tygrysice Orkan Sochaczew
RC Częstochowa

Mecze grupowe:
Tygrysice Orkan Sochaczew – Delia Atomówki Łódź 7:7 (0:7)
Ladies Frogs Warszawa – RC Częstochowa 27:7 (15:0)
Mario Ladies Lechia Gdańsk - Diablice Ruda Śląska 28:12 (14:12)
Ladies Frogs Warszawa – Tygrysice Orkan Sochaczew 10:12 (0:7)
RC Częstochowa – Delia Atomówki Łódź 0:46 (0:22)
Diablice Ruda Śląska – Arka Gdynia Girls 21:0 (7:0)
Delia Atomówki Łódź – Ladies Frogs Warszawa 0:7 (0:7)
Tygrysice Orkan Sochaczew – RC Częstochowa 36:0 (10:0)
Arka Gdynia Girls – Mario Ladies Lechia Gdańsk 0:26 (0:12)

Klasyfikacja na I Turnieju Mistrzostw Polski Seniorek Rugby 7 w Warszawie:
I miejsce Mario Ladies Lechia Gdańsk
II miejsce Diablice Ruda Śląska
III miejsce Tygrysice Orkan Sochaczew
IV miejsce Ladies Frogs Warszawa
V miejsce Delia Atomówki Łódź
VI miejsce Arka Gdynia Girls
VII miejsce RC Częstochowa

Zobacz też

Panie i panowanie razem w Warszawie

Wywiady pomeczowe RC Częstochowa - AZS UZ RC...

Sylwia Gołda jedzie z kadrą do Amsterdamu!

Już niedługo...

Nie przegap

Seniorzy wracają do gry

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza drużyna seniorów po kilku latach nieobecności wraca do oficjalnych rozgrywek Polskiego Związku Rugby. Właśnie zgłosiliśmy do Polskiej Ligi Rugby7 naszą ekipę, w skład której wchodzi aż 16 zawodników.

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Rok 2020 w skrócie

Dziwny rok 2020 powoli dobiega końca. To idealny czas na podsumowania. W poniższym artykule spróbujemy w sposób telegraficzny przedstawić Wam, co się u nas działo w tym okresie.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.