Panie i panowanie razem w Warszawie

OK / 2012-04-27

W najbliższą sobotę, zarówno sekcja żeńska jak i męska naszego klubu rozegra mecze na boisku warszawskiej Skry. Panie wezmą udział w pierwszym turnieju Grand Prix w tym sezonie, natomiast panowie staną w pojedynku z Frogs & Co Warszawa. Będzie to drugi mecz naszych zawodników w rundzie wiosennej II ligi.

Sobota pod znakiem rugby rozpocznie się od rozgrywek pań. O godzinie 11 zaplanowany został start zawodów. Do walki stanie siedem zespołów, a nasze panie będą miały w grupie za rywalki drużyny z Warszawy, Sochaczewa i Łodzi. Turniej GP będzie pierwszą w tym roku okazją do sprawdzenia swojej formy i zgrania z początkującymi koleżankami z naboru, a jednocześnie będzie to debiut pod skrzydłami dwóch nowych trenerów: Mateusza Nowaka i Michała Krzypkowskiego.

Planowany skład: Ciura Marta, Folholc Angelika, Gołda Sylwia, Krzypkowska Olga, Lasota Agata, Matyja Paulina, Ociepka Olga, Sterna Katarzyna, Stępień Magdalena, Szyler Ewa, Wanarska Magdalena.

Ten turniej będzie niczym papierek lakmusowy, sprawdzimy nad czym będzie trzeba jeszcze popracować, a co jest naszą mocną stroną. Zobaczymy jak duży potencjał drzemie w dziewczynach - ocenił trener Michał Krzypkowski.

Tuż po zakończeniu Gran Prix kobiet o godzinie 17 na boisko wyjdą nasi zawodnicy. W meczu 7 kolejki w 2 ligi zmierzą z niepokonanym liderem – drużyną Frogs Warszawa. W obliczu ostatniej dość niespodziewanej porażki częstochowian z AZS UZ Zielona Góra, zdecydowanym faworytem tego meczu wydają się być gospodarze.

6 kolejka 2 ligi rugby: Frogs Warszawa – Rugby Club Częstochowa Sędziuje: Sienkiewicz (Warszawa) 28.04.2012 r. (sobota), godz. 17:00 Stadion Skry Warszawa, ul. Wawelska

Zobacz też

Wywiady pomeczowe RC Częstochowa - AZS UZ RC...

Sylwia Gołda jedzie z kadrą do Amsterdamu!

Koszmarny start wiosny

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.