Sylwia Gołda jedzie z kadrą do Amsterdamu!

RugbyPolska.pl oraz OK / 2012-04-17

Z dumą informujemy, że kolejne powołanie na zgrupowanie kadry Polski dostała nasza zawodniczka – Sylwia Gołda. Tym razem będzie ono niezwykłe, gdyż odbędzie się w... Amsterdamie.

Jarosław Bator, selekcjoner polskiej reprezentacji kobiet w rugby siedmioosobowym, wybrał skład, który będzie przygotowywał się do Mistrzostw Europy. Dziewczyny czekają cztery sesje treningowe na boisku, jedna na siłowni oraz analiza video. Poza tym zostaną rozegrane trzy mecze sparingowe z „Development Team” – II reprezentacją Holandii którą prowadzi Sasha Werlich, będąca osobą odpowiedzialną za wyszukiwanie talentów do programu olimpijskiego.

Dziewczyny, poza ciężką pracą na treningach, czekają również miłe atrakcje takie jak spacer rowerowy po Amsterdamie wraz z zawodniczkami z Holandii. Nocleg przewidziany jest w miasteczku Haarlem.

Komplet powołanych:
Ruda Śląska: Patrycja Bober, Ania Szkudlarek, Sylwia Łuksik
Rugby Club Częstochowa: Sylwia Gołda
Arka Gdynia: Agnieszka Walczyk, Magdalena Burchardt , Monika Woś - rezerwa Dorotka Filipek
Frogs Warszawa: Zofia Nowakowska, Anna Szymańska., Anna Tkaczuk., Monika Włodarczyk, Aleksandra Marianek
Tygrysice Sochaczew: Marta Dybiec
Lechia Gdańsk: Jagoda Bednarek

Zobacz też

Koszmarny start wiosny

Wracamy na ligowe boiska!

Porażka w zimowej aurze

Już niedługo...

Nie przegap

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.