Wracamy na ligowe boiska!

MN / 2012-04-09

Już w nabliższą niedzielę rozgrywki wznawia 2 liga rugby. W 6 kolejce spotkań nasi zawodnicy podejmować będą zamykający tabelę AZS UZ Zielona Góra. Mecz naszej drużyny, jak miało to już miejsce w przeszłości, rozegrany zostanie na obiekice Juniora Szarlejka.

Wbrew temu co wynika z tabeli, nie powinniśmy spodziewać łatwego spotkania. Zielonogórzanie potrafią sprawiać niespodzianki, czego dowodem jest między innymi remis wywieziony przez nich jesienią z Poznania. Nawet w meczach, które przegrywali udawało im dwukrotnie zdobyć cztery przyłożenia, za które otrzymywali bonusowy punkt.

Nasi zawodnicy wiosnę rozpoczęli nieudanym sparingiem w Łodzi. Także nasi niedzielni rywale nie są w najlepszych nastrojach po wysokiej porażce w zaległym z jesieni meczu z Wdą Świecie. Obie ekipy będą więc chciały przełamać się i jak najlepiej rozpocząć rundę wiosenną, zwłaszcza, że układ sił w 2 lidze może się w najbliższych miesiącach nieco odmienić i każdy punkt może mieć ogromne znaczenie.

Częstochowianie przystąpią do meczu w najsliniejszym składzie, z wracającym po kontuzji Patrykiem Weżgowcem, oraz dwoma zawodnikami którzy wzmocnili skład drużyny w rundzie wiosennej. - Zarówno Dominik Słaby jak i Adam Grabski dołączą do drużyny bezpośrednio po świątecznej przerwie, dzięki czemu do meczu przygotowywać będziemy się w pełnym składzie. Uważam, że jesteśmy faworytami tego spotkania, podchodzimy oczywiście z szacunkiem do naszych rywali, ale mamy jasno określony cel i zawodnicy muszą wziąć na barki ciężar tych oczekiwań. Limit słabości i błędów został wyczperany w Łodzi - zapowiada trener Mateusz Nowak.

Mecz odbędzie się na stadionie klubu sportowego Junior Szarlejka w podczęstochowskiej Kalei. Przyczyną tego jest trwający wciąż remont na obiekcie przy ul. Kopalnianej. Odkłada to niestety w czasie planowane wstepnie na początek wiosny przenosiny na macierzysty obiekt. Na tą chwilę trwają starania, aby przy ul. Kopalnianej udało się rozegrać kolejne mecze 2 ligi.

6 kolejka 2 ligi rugby:
Rugby Club Częstochowa - AZS UZ Zielona Góra
Sędziuje: Sienkiewicz (Warszawa)
15.04.2012 r. (niedziela), godz. 12:00
Stadion K.S. Junior Szarljka - Kalej, ul. Szkolna

Zobacz też

Porażka w zimowej aurze

Rewolucyjne zmiany w żeńskiej sekcji Rugby...

Jesienne zaległości odrobione

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.