Porażka w zimowej aurze

OK & MN / 2012-04-04

Za nami pierwszy po zimowej przerwie i okresie przygotowawczym mecz naszych rugbistów. Częstochowianie zmierzyli się z w Łodzi I-ligową drużyną BBRC. Sparing zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy - 59:5.

Mecz początkowo przebiegał przy dość obfitych opadach deszczu ze śniegiem. Mocny wiatr pomagał w pierwszej połowie naszym zawodnikom, ale mimo tego to gospodarze otworzyli wynik spotkania po dobrej akcji ataku. Odpowiedź naszej drużyny przyszła dopiero przy stanie 12:0, kiedy do piłki sprytnie zagranej przez siebie nogą, pierwszy dopadł na polu punktowym Mateusz Nowak. Niestety jak się później okazało były to jedyne punkty naszej drużyny w tym meczu. Łodzianie grający w drugiej połowie z wiatrem, potrafili utrzymać grę niemal przez całe 40 minut na połowie naszej drużyny. Ciągła presja zaowocowała kolejnymi przyłożeniami, przy dość biernej postawie naszej 15-tki. Trudno jednak tak słaby wynik tłumaczyć brakami kadrowymi, czy wąską tego dnia kadrą. Rywale obnażyli braki naszej drużyny, a jedyny w tym pozytyw jest taki, że na kilkanaście dni przed pierwszym ligowym meczem jak na dłoni widać co w grze częstochowian wymaga natychmiastowej poprawy.

BBRC Łódź - Rugby Club Częstochowa 59:5 (19:5)
Punkty dla RCC: Nowak 5 (1P)

Wypowiedzi pomeczowe:

Jakub Jakubczak: W pierwszej połowie meczu graliśmy głównie w obronie i uważam że była ona dość udana w naszym wykonaniu. Dobre podanie Dawida Dróżdża, zaowocowało przyłożeniem Mateusza Nowaka. Później dało się we znaki zmęczenie, przez co zdarzyło się kilka niedokładnych podań oraz trochę zaczęło szwankować przechodzenie w obronie. Takie sytuacje szybko wykorzystywał nasz przeciwnik zdobywając kolejne punkty.

Krzysztof Horzyński: Był to mój debiut i chociaż mam jeszcze mało doświadczenia, grało mi się bardzo dobrze. Pomimo porażki uważam, że walczyliśmy dzielnie, mając jedynie dwie osoby na zmianę przeciwko drużynie pierwszoligowej. Na przyszłość nie zraziły mnie nawet drobne kontuzje, których doznałem podczas meczu.

Bartosz Darowicki: Graliśmy zdecydowanie za słabo młynem. To co było naszą mocną stroną pod koniec poprzedniej rundy teraz nie funkcjonowało. Częściowo można usprawiedliwić to eksperymentalnym składem i brakiem Patryka Weżgowca, jednak musimy mocno pracować nad tym elementem. Dodatkowo brak pewnej szarży i słabe czyszczenie przesądziły o wysokiej porażce. Pochwalić trzeba atak który grał dobrze piłką ale brakowało siły przebicia. Należy przemyśleć swoją postawę bo graliśmy z tym zespołem już kilka razy i widać, że to Łodzianie pracują uczciwiej na treningach.

Zobacz też

Rewolucyjne zmiany w żeńskiej sekcji Rugby...

Jesienne zaległości odrobione

W sobotę warsztaty w SODzie

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.