Porażka w zimowej aurze

OK & MN / 2012-04-04

Za nami pierwszy po zimowej przerwie i okresie przygotowawczym mecz naszych rugbistów. Częstochowianie zmierzyli się z w Łodzi I-ligową drużyną BBRC. Sparing zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy - 59:5.

Mecz początkowo przebiegał przy dość obfitych opadach deszczu ze śniegiem. Mocny wiatr pomagał w pierwszej połowie naszym zawodnikom, ale mimo tego to gospodarze otworzyli wynik spotkania po dobrej akcji ataku. Odpowiedź naszej drużyny przyszła dopiero przy stanie 12:0, kiedy do piłki sprytnie zagranej przez siebie nogą, pierwszy dopadł na polu punktowym Mateusz Nowak. Niestety jak się później okazało były to jedyne punkty naszej drużyny w tym meczu. Łodzianie grający w drugiej połowie z wiatrem, potrafili utrzymać grę niemal przez całe 40 minut na połowie naszej drużyny. Ciągła presja zaowocowała kolejnymi przyłożeniami, przy dość biernej postawie naszej 15-tki. Trudno jednak tak słaby wynik tłumaczyć brakami kadrowymi, czy wąską tego dnia kadrą. Rywale obnażyli braki naszej drużyny, a jedyny w tym pozytyw jest taki, że na kilkanaście dni przed pierwszym ligowym meczem jak na dłoni widać co w grze częstochowian wymaga natychmiastowej poprawy.

BBRC Łódź - Rugby Club Częstochowa 59:5 (19:5)
Punkty dla RCC: Nowak 5 (1P)

Wypowiedzi pomeczowe:

Jakub Jakubczak: W pierwszej połowie meczu graliśmy głównie w obronie i uważam że była ona dość udana w naszym wykonaniu. Dobre podanie Dawida Dróżdża, zaowocowało przyłożeniem Mateusza Nowaka. Później dało się we znaki zmęczenie, przez co zdarzyło się kilka niedokładnych podań oraz trochę zaczęło szwankować przechodzenie w obronie. Takie sytuacje szybko wykorzystywał nasz przeciwnik zdobywając kolejne punkty.

Krzysztof Horzyński: Był to mój debiut i chociaż mam jeszcze mało doświadczenia, grało mi się bardzo dobrze. Pomimo porażki uważam, że walczyliśmy dzielnie, mając jedynie dwie osoby na zmianę przeciwko drużynie pierwszoligowej. Na przyszłość nie zraziły mnie nawet drobne kontuzje, których doznałem podczas meczu.

Bartosz Darowicki: Graliśmy zdecydowanie za słabo młynem. To co było naszą mocną stroną pod koniec poprzedniej rundy teraz nie funkcjonowało. Częściowo można usprawiedliwić to eksperymentalnym składem i brakiem Patryka Weżgowca, jednak musimy mocno pracować nad tym elementem. Dodatkowo brak pewnej szarży i słabe czyszczenie przesądziły o wysokiej porażce. Pochwalić trzeba atak który grał dobrze piłką ale brakowało siły przebicia. Należy przemyśleć swoją postawę bo graliśmy z tym zespołem już kilka razy i widać, że to Łodzianie pracują uczciwiej na treningach.

Zobacz też

Rewolucyjne zmiany w żeńskiej sekcji Rugby...

Jesienne zaległości odrobione

W sobotę warsztaty w SODzie

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.