Rewolucyjne zmiany w żeńskiej sekcji Rugby Clubu Częstochowa!

OK / 2012-04-01

Rugbistki z żeńskiej sekcji naszego klubu szykują się na diametralne zmiany. Dziewczyny rezygnują z rozgrywek w ogólnopolskim turnieju Grand Prix i zaczynają grać w nowo otwartej u naszych południowych sąsiadów Czechów ... Sexy Lidze.

Czym jest Sexy Liga ? To nic innego jak mecze rugby rozgrywane przez piękne kobiety ubrane jedynie tam gdzie to niezbędne. Pierwszy turniej tej dyscypliny odbył się 26 lutego w Tipsport Arenie, w położonym nieopodal granicy z Polską Libercu. Wśród Czechów rozgrywki cieszą się już ogromną popularnością.

Zawodniczki z naszego klubu trenować będą tak jak do tej pory, w Częstochowie na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego. Jedynie mecze będą rozgrywane w Czechach i na Słowacji, w takich miastach jak : Praga, Ostrawa, Brno, Bratysława. Przeciwniczkami będą drużyny Kowbojek, Smoków, Gladiatorek czy Królowych Armii.

Nie pozostaje nam nic innego jak z niecierpliwością czekać na debiut naszych Pań i trzymać kciuki, aby był on jak najbardziej udany. Natomiast aby zobaczyć dziewczyny na żywo, trzeba będzie poczekać do września – wtedy to planowane jest zorganizowanie turnieju na naszym stadionie na ulicy Kopalnianej. Dla zainteresowanych, na zaostrzenie apetytu, polecamy oficjalny zwiastun promujący ligę :

Powyższy artykuł był niestety/na szczęście (niepotrzebne skreślić) żartem pirma-aprillisowym.

Zobacz też

Jesienne zaległości odrobione

W sobotę warsztaty w SODzie

Czy zdążą na ligę?

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.