Czy zdążą na ligę?

OK / 2012-03-19

Pełną parą ruszyły prace remontowe na boisku przy ulicy Kopalnianej. Z wydatnym udziałem członków klubu, którzy niejednokrotnie sami chwytali za szpadle, szczotki, grabie i inne narzędzia, aby krok po kroku przystosować obiekt do pierwszych rozgrywek. O przebiegu prac opowiedział nam kierownik obiektu Tomasz Ociepa.

Jakie sprawy związane z remontem boiska na Kopalnianej są teraz priorytetowe?

Zajmujemy się równolegle kilkoma sprawami, jednak najważniejszą jest podłączenie do sieci wodociągowej. Jest to dość złożona procedura pod względem formalnym i finansowym, w naszym przypadku dodatkowo komplikuje sprawę fakt, że właścicielem obiektu jest gmina. Na szczęście na tyle, na ile jest to możliwe wspomaga nas Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Częstochowie, za co należą się podziękowania panu Andrzejowi Babczyńskiemu.

Co ostatnio udało się zrobić i jakie są plany remontowe na najbliższe miesiące?

Na początek w ubiegłym tygodniu przy użyciu prywatnego sprzętu jednego z naszych zawodników, udało nam się usunąć drzewka porastające wał ziemny, które do tej pory uniemożliwiały jakąkolwiek widoczność. Być może jeszcze wiosną uda nam się zorganizować prowizoryczne ławki na trybunach. W bieżącym roku planowane jest także wykończenie dachu.

Czy będzie możliwe rozegranie pierwszego meczu na Kopalnianej 15 kwietnia?

Wszystko zależy od efektów prac na murawie. Potrzeba jeszcze około kilkunastu dni abyśmy mogli z pełną odpowiedzialnością podjąć ostateczną decyzję. Jeśli rozstrzygnięcie będzie pozytywne, to mimo wszystko ze względu na trwające prace, nie możemy zagwarantować, że mecz ten się w całkowicie komfortowych warunkach, zarówno dla zawodników jak i widzów. Idealnie by było, gdyby udało się zagospodarować nieużywane do tej pory pomieszczenia, dodatkowymi stanowiskami prysznicowymi przy szatniach. Jednak w razie niepowodzenia, zawodnicy skorzystają z dotychczasowych łazienek.

Jak to wygląda od strony finansowej?

Niestety mamy ograniczony budżet i nie jesteśmy w stanie zakupić wszystkich niezbędnych materiałów, przez co tempo pracy nie jest takie jakiego byśmy sobie życzyli. W tym miejscu chcielibyśmy zaapelować do osób, które być może posiadają niewykorzystane materiały z remontów czy budów i chciałyby wesprzeć remont obiektu. Pomoc w postaci przekazania wszelkiego rodzaju artykułów budowlanych (farby, tynki, materiały do ocieplenia, okna, drzwi, deski, płyty betonowe) nawet w niewielkiej ilości, miałaby dla nas duże znaczenie. Transport oczywiście zorganizujemy we własnym zakresie, jedyne o co prosimy to kontakt drogą mailową klub@rcc.czest.pl lub telefoniczną 698 467 077.

Zobacz też

Wzmocnienia z Ekstraligi!

Warsztaty dla nauczycieli i... liga "paryżanki"...

Weżgowiec ponownie powołany do kadry...

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.