Wzmocnienia z Ekstraligi!

AM / 2012-03-13

W nadchodzącej rundzie w barwach RCC zobaczymy dwóch nowych zawodników - Adama Grabskiego i Dominika Słabego. Wzmocnienie powinno być szczególnie wyraźnie w osobie Grabskiego który w ostatnich sezonach reprezentował ekstraligową Juvenię.

Obaj zawodnicy trafili do RCC na zasadzie wypożyczenia ze swoich klubów macierzystych. W RCC będą grać conajmniej do końca rundy wiosennej.

Jak udało się ściągnąć do Częstochowy zawodnika z takim doświadczeniem i potencjałem jak Adam Grabski, póki co pozostaje tajemnicą włodarzy naszego klubu. Nie zmenia to jednak faktu, że zawodnika z taką metryką w naszym klubie jeszcze nie było. - Liczę, że Adam będzie miał pozytywny wpływ na drużynę nie tylko poprzez swoją postawę na boisku, ale także dzięki dzieleniu się swoim doświadczeniem z naszą pierwszą linią i resztą młyna. Pamiętajmy, że on jeszcze kilka miesięcy temu mierzył się z najlepszymi w Polsce. Z jego perspektywy zmiana klubu to na pewno nie jest szczególny awans sportowy, ale ten zawodnik ma po prostu coś do udowodnienia i charakterologicznie świetnie pasuje do naszej drużyny, w której każdy zawsze jest gotowy do walki na całego - tłumaczy prezes Mateusz Nowak.

Drugim wzmocnieniem młyna w młynie będzie Dominik Słaby wypożyczony z Biało - Czarnych Nowy Sącz. To utalentowany zawodnik młodego pokolenia, który występuje w trzeciej linii młyna, chociaż może także spokojnie grać na środku ataku. Zawodnik ten ma w dorobiku udział w jednej konsultacji młodziezowej kadry Polski oraz grę w ekstralidze rugby 7. W barwach Biało - Czarnych bardzo dobrze spisywał się w rozgrywkach siódemkowych, w których jego macierzysta drużyna zajmuje aktualnie 4 miejsce w stawce 55 drużyn.

Jednocześnie wiadomo już, że w rundzie wiosennej w RCC nie zobaczymy, wypożyczonego z Czarnych w Bytomiu i grającego w zielono-czarnych barwach wiosną, Zbigniewa Cicheckiego.

Adam Grabski


fot. Michał Gołomb

Data urodzenia: 03.07.1986 Waga: 110 kg. Wzorst: 180 cm.

Kariera zawodnicza:

  • Juvenia Kraków (2001 - 2004)
  • East London Rugby Club (2004 - 2005, liga "London 2")
  • R.C. Havirov (2005 - 2006, Czeskie Top 10 )
  • Juvenia Kraków (2006 - 2007, Ekstraliga)
  • DIOK Leiden (2007 - 2008, Holandia, 1 liga )
  • Dendermonde RC (2008 - 2009 Belgia, 1 liga )
  • Juvenia Kraków (2009 - 2011, Ekstraliga)

Dominik Słaby

Data urodzenia: 15.07.1991 Waga: 91 kg. Wzorst: 179 cm.

Kariera zawodnicza:

  • Biało - Czarni Nowy Sącz (2008 - 2012)

Adama i Dominika witamy w RCC!

Zobacz też

Warsztaty dla nauczycieli i... liga "paryżanki"...

Weżgowiec ponownie powołany do kadry...

Finał "Kolacji z RCC"

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.