Warsztaty dla nauczycieli i... liga "paryżanki" dla szkół!

AM / 2012-03-09

24 marca odbędą się drugie już warsztaty dla nauczycieli wychowania fizycznego z częstochowskich szkół. Zajęcia, które poprowadzi oficer rozwoju PZR Tomasz Kapustka, mają na celu prezentację metodyki nauczania podstawowych elementów gry.

Organizatorem warsztatów jest Samorządowy Ośrodek Doskonalenia, mieszczący się przy ul. Ireny Kosmowskiej 5. Udział w zajęciach jest tym razem zupełnie bezpłatny, jednak ze względu na ogrniczoną ilość miejsc konieczne jest zapisanie się na listę uczestników. Zapisy prowadzi SOD, a swój akces zgłosić można kontaktując się z tą placówką pod numerem telefonu 34 362 51 05. Koordynatorem warsztatów ze strony SOD jest Maciej Hupa.

Najważniejsza zmiana w stosunku do poprzedniej edycji warsztatów to możliwości jakie dają one nauczycielom W-F w szerszej perspektywie. - Wiedzę zdobytą na warsztatch będzie można wykorzystać już kilka tygodni później w rozgrywkach Szkolnej Ligi Paryżanki, której organziatorem będzie nasz klub - wyjaśnia prezes Mateusz Nowak. Rozgrywki, prowadzone w formie turniejowej, będą polem rywalizacji szkół, których nauczyciele wezmą udział w szkoleniu, a następnie w swojej placówce sformują drużynę, która rywalizować będzie w bezkontaktowej odmianie rugby, tzw. "paryżance". - Chcemy aby Szkolna Liga Paryżanki stała się cyklicznym turniejem, dzięki któremu szeroka rzesza młodzieży pozna rugby, będzie miała okazję nauczyć się podstaw gry i dostanie w ten sposób szansę by z rugby związać się na dłużej. Jednocześnie rozgrywki będą tak skonstruowane, aby również nauczyciele czuli się zmotywowani do przekazywania rugbowej wiedzy - mówi prezes Mateusz Nowak.

W razie zainteresowania szkoleniem prosimy o kontakt z Samorządowym Ośrodkiem Doskonalenia. Naotmiast w przypadku pytań dotyczących formuły Szkolnej Ligi Paryżanki zachęcamy do konatktu z naszym klubem, pod adresem mailowmym - klub@rcc.czest.pl lub telefonicznie: 510 - 120 - 388. Zainteresowni otrzymają szczegółwy konspekt przeznaczony dla nauczycieli.

Warsztaty odbędę się 24.03.2012 na obiektach Szkoły Podstawowej nr 50 przy ul. Starzyńskiego. Początek zajęć planowany jest na godzinę 9:30.

Przypominamy, że ilość miejsc na warsztatach, które otwierają możiwość udziału w rozgrywkach SzLP jest ograniczona.

Strona internetowa Samorządowego Ośrodka Doskonalenia - http://sod.ids.czest.pl/news.php

Zobacz też

Weżgowiec ponownie powołany do kadry...

Finał "Kolacji z RCC"

Świeża krew w RCC!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.