Świeża krew w RCC!

OK, MN / 2012-02-19

Ostatecznie aż 25 osób zdecydowało się przybyć na zimowy nabór do RCC. 19 panów i 6 pań udział zaczęło od sprawdzenia swojej sprawność, by potem stopniowo rozpocząć poznawanie „z czym się je” jajowatą piłkę.

Ostatnie tygodnie oznaczały w RCC żmudną pracę związaną różnorakimi akcjami promującymi zimowy nabór do drużyny. Wiadomości w radiu, rozdawanie ulotek, wywieszanie plakatów i banerów informacyjnych zaowocowało dużym zainteresowaniem akcją. W minioną sobotę nastąpiła moment kulminacyjnym w postaci specjalnego treningu połączonego z testami dla wszystkich, którzy zgłosili chęć udziału. Dzięki temu wydarzeniu wszyscy zainteresowani mogli poznać podstawowe zasady rugby i wstępnie stwierdzić czy rugby zagości w ich życiu na dłużej.

Uczestnicy zostali podzieleni na kilkuosobowe grupy, a poszczególne testy przeprowadzono w formie kolejnych „stacji”. Można było między innymi sprawdzić się w krótkim sprincie, skoku w dal, teście pracy beztlenowej czy rzucie piłką lekarską. Ta część treningu dała uczestnikom wstępny obraz tego jak jakie cechy motoryczne są ważne w rugby i jak zawodnicy pracują nad swoją kondycją pomiędzy rozgrywkami.

Następnie uczestnicy mieli szansę zapoznać się z nietypową dla nich jeszcze jajowatą piłką. Ćwiczenie związane z podawaniem, chociaż nieco skomplikowane, nie przysporzyło chętnym wielu problemów. Chwilę później zawodnicy biegali już z piłką w popularnym „wachlarzu”.

Trzecia część treningu była prawdopodobnie najbardziej atrakcyjna, gdyż można było spróbować zaszarżować innego uczestnika, wykonując szarżę z kolan na materacu, by od podstaw opanować właściwą technikę. Ponadto zawodnicy próbowali wejścia w „obijak” i szarżowali wałek które imitowały przeciwników.

Każdy uczestnik naboru otrzymał pamiątkową koszulkę i wyposażony w nią powinien stawić się na pierwszym dla treningu, który odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 20:00 na sali przy ul. Limanowskiego.

Zdjęcia z naboru na oficjalnym profilu RCC na Facebooku

Zobacz też

Kobiece rugby to wielka sprawa!

Idzie nowe w drużynie kobiet!

Rugby to sport dla każdego!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.