Kobiece rugby to wielka sprawa!

MN / 2012-02-15

Kobiece środowisko rugby obchodziło niedawno dziesięciolecie istnienia w Polsce. Inicjatywa, której początek dało kilkoro gdyńskich pasjonatek, ma dziś solidne fundmanety w postaci zaciętych rozgrywek ligowych i coraz silniejszej reprezentacji.

Mając na uwadze dobiegający końca nabór pragniemy przybliżyć piękniejszą, czyli kobiecą stronę rugby i zachęcić do udziału w naborze kolejne panie, którą dołączą do ósemki która przesłała już swoje zgłoszenia.

"Wędrówkę" do świata kobiecego rugby zacząć trzeba od rzeczy najważniejszej - panie rywalizują w wersji siedmioosobowej, czyli tej która od 2016 wraca do programu Igrzysk Olimpijskich i która jest odmianą mniej kontaktową, a bardziej dynamiczną, nastawioną na spryt i technikę.

Także w wersji siedmiosobowej rugby premiuje boiskową różnorodność. Na boisku potrzeba więc zawodniczki o większych gabarytach, która napsuje krwi przeciwniczkom przy stałych fragmentach gry, niskiej i sprytnej która umiejętnie rozgrywać będzie akcje, tak by piłka trafiła do grającej na skrzydle sprinterki. Trening, oprócz elementów czysto "rugbowych" obejmuje więc pracę na siłą, wytrzymałością, i dynamiką, co sprawia, że jest jednocześnie doskonałym sposobem na poprawę fizycznej sprawności i poprawę formy.

Częstochowskie rugbistki rywalizują nacodzień w zawodach Grand Prix Polski, które wyłaniają najlepszą klubową drużynę w kraju. Rywalkami naszych dziewczyn są zawodniczki z Gdyni, Gdańska, Warszawy, Łodzi, Pruszcza Gdańskiego, Rudy Śląskiej oraz Sochaczewa. Najlepsze zawodniczki trafiają z rozgrywek ligowych do Reprezentacji Polski, która rozwija się jeszcze prężniej. Dość powiedzieć, że w tym roku Polki okazały się najlepsze w Mistrzostwach Europy Dywizji B i w bieżącym roku będą mierzyć się już w wyższej grupie. Nie można w tym miejscu nie wspomnieć, że w reprezentacyjnej rywalizacji honoru Rugby Clubu Częstochowa broni nasza najlepsza zawodniczka - Sylwia Gołda.

Aby na własne oczy przekonać się jak widowiskowe jest kobiece rugby poniżej prezentujemy materiał video:

Chcesz dołączyć do drużyny kobiet? Tylko teraz masz na to niepowtarzalną szansę - www.nabor.rcc.czest.pl

Zobacz też

Idzie nowe w drużynie kobiet!

Rugby to sport dla każdego!

Przygotowania do sezonu okiem czewa.tv

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.