Idzie nowe w drużynie kobiet!

MN / 2012-02-12

Intensywnie do nadchodzącego sezonu przygotowują się także częstochowskie rugbistki. Sezon, który nasze zawodniczki rozpoczną w kwietniu przyniesie dużo ciekawych zmian.

Najważniejsza zmiana dotyczy trenera drużyny kobiet. Po ponad dwóch latach pracy z dziewczynami z funkcji szkoleniowca z przyczyn osobistych zrezygnował Tomasz Szymczyk. Warto w tym miejscu wspomnieć, że był on z dziewczynami od samego ich początku w częstochowskim klubie i pod jego wodzą rozegrały one pierwsze zawody, odniosły pierwsze zwycięstwo, a Sylwia Gołda trafiła do Reprezentacji Polski.

Życie nie znosi jednak próżni i począwszy od 1 lutego z dziewczynami pracuje... duet trenerski w osobach Mateusza Nowaka i Michała Krzypkowskiego. Aktualnie dziewczyny pracują głównie nad motoryką, a już wkrótce postaramy się na stronie zapytać trenerów jakie cele stawiają przed drużyną w nadchodzącym sezonie.

Niemal pewne jest także, że turniej z cyklu Grand Prix Rugby 7 Kobiet odbędą się w roku 2012 w Częstochowie. Planowana data tych zawodów to 22 września. Będzie to pierwsza okazja by zobaczyć częstochowskie rugbistki w akcji w oficjalnych rozgrywkach w naszym mieście.

Na sam koniec wieści z drużyny kobiet zostawiliśmy wyjątkowy "smaczek". Poniżej prezentujemy pierwsze zdjęcia naszych zawodniczek w nowych strojach, a tym samym można powiedzieć, że dokonujemy w ten sposób oficjalnej prezentacji zestawu w którym częstochowskie rugbistki zagrają w sezonie 2012. W tym miejscu nie możemy nie wspomnieć o sponsorach Rugby Clubu Częstochowa, których loga pojawiły się na koszulkach dziewczyn, zwłaszcza że część z nich właśnie teraz rozpoczyna współpracę z naszym klubem:

  • President Electronics Poland
  • Firma Tv Spot - reklama na monitorach w Częstochowie
  • Piotr Gruszka
  • P.H.U. Dabax
  • Zakład Usługowo - Budowlany; Zdzisław Konefał

Chcesz dołączyć do drużyny kobiet? Tylko teraz masz na to niepowtarzalną szansę - www.nabor.rcc.czest.pl

Zobacz też

Rugby to sport dla każdego!

Przygotowania do sezonu okiem czewa.tv

18 lutego nabór do RCC!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.