Nasi w kadrze Śląska

Grzybek / 2011-12-19

W sobotę odbył się trening nowo tworzącej się kadry Śląska w kategorii wiekowej „kadet”, a udział w nim wzięło trzech zawodników naszego klubu.

Trening miał miejsce na Szombierkach, dzielnicy Bytomia, a dokładniej rzecz ujmując na boisku, z którego korzysta klub Czarnych w Bytomiu. Wśród biorących udział w zajęciach znaleźli się zawodnicy RCC – Daniel Popczyk, Karol Klekot i Marcin Kramer. Trening składał się z dwóch części. W pierwszej zawodnicy zostali podzieleni na atak i młyn i w dwóch grupach doskonalili umiejętności potrzebne do gry w tych formacjach. Młynem zajmował się główno-prowadzący trener Roman Guzdek, natomiast atak trenował pod okiem trenera Dariusza Wolana. W drugiej części każdemu z zawodników wybrano dokładną pozycję i rozpoczęto grę pozorowaną. Po treningu, mimo zimna i przelotnych słabych opadów deszczu, nasi zawodnicy byli bardzo zadowoleni, podobnie jak trener częstochowian – Michał Krzypkowski.

Pomysł utworzenia kadry Śląska uważam za bardzo trafiony. Powstaje ona z myślą o wystawieniu jednej wspólnej drużyny w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sezonie 2012/2013 roku, także jest to projekt bardzo przyszłościowy. Pomoże zawodnikom jeszcze lepiej rozwinąć swoje umiejętności, a także będzie dobrym motywatorem do większego zaangażowania na treningach. Pozwoli także trenerom na stałą wymianę doświadczeń, gdyż w planach jest odbywanie takich spotkań raz na miesiąc. Chciałbym też zaznaczyć, że selekcja do niej trwa cały czas i mam nadzieję, że będzie w niej coraz więcej zawodników z naszego klubu – podsumował Krzypkowski.

Zawodnicy RCC na kadrze śląska (od lewej): Marcin Kramer, Daniel Poczyk i Karol Klekot.

Zobacz też

Pierwsza Piętnastka: Radosław Rokosz.

Nagrody rozdane

Jesień w wykonaniu RCC - podsumowanie

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.