Pierwsza Piętnastka: Radosław Rokosz.

Krzysztof Masalski / 2011-12-12

Na piętnaście pytań odpowiedział najmłodszy zawodnik formacji ataku - Radosław Rokosz.

1. Jak trafiłeś do drużyny? Pamiętasz swój pierwszy trening?
Szukałem z kolegą klubu sportowego w którym moglibyśmy trenować. Dowiedzieliśmy się o naborze w RCC i chcieliśmy spróbować swoich sil w rugby. Pamiętam że pierwszy trening odbywał się na bieżni. Przyszedłem na niego trochę wystraszony, nie wiedząc czego się spodziewać. Fajna atmosfera w klubie sprawiła, że zostałem tu na dłużej.

2. Co wiedziałeś o rugby zanim zacząłeś treningi?
O Rugby wiedziałem jedynie to, że gra się "jajowata" piłką oraz podaje się ją tylko do tyłu. Odróżniałem ten sport od futbolu amerykańskiego.

3. Na jakiej grasz pozycji? Opisz swoją rolę na boisku.
Najczęściej trener wystawia mnie na pozycji centra (12/13), - jest to wymagająca pozycja, na której zawodnik musi umieć zagrywać dalekie piłki, dobrze grac na kontakcie jak i dysponować pewna szarżą.

4. Czym zajmujesz się na co dzień oprócz rugby?
Jestem uczniem Technicznych Zakładów Naukowych nr.5 im. Gen. Władysława Sikorskiego w Częstochowie o profilu Technik Mechanik Lotniczy.

5. Jak wspominasz swój pierwszy mecz i pierwsze przyłożenie (jeśli było)?
Pierwszy mecz rozegrałem w odmianie siedmioosobowej w Rudzie Śląskiej. Trener wpuścił mnie na druga polowe, gdy tylko wszedłem na boisko czułem ogromny stres. Po końcowym gwizdku nie bylem zadowolony ze swojej postawy - jednak to sprawiło, że trenowałem z jeszcze większym poświeceniem. Pierwsza „piątkę” zdobyłem podczas meczu sparingowego z AZS AWF Warszawa. Maciej Gnych ściągnął na siebie dwóch zawodników i po dobrym podaniu miałem czysta drogę na pole punktowe.

6. Jak koncentrujesz się przed meczem, o czym myślisz przed gwizdkiem rozpoczynającym mecz?
Przed meczem staram maksymalnie się wyciszyć, myślę o drużynie i wyobrażam sobie moje zachowanie na boisku podczas poszczególnych fragmentów gry.

7. Czy uprawiałeś jakiś inny sport oprócz rugby?
Nie.

8. Czy masz jakiś autorytet wśród sportowców?
Manu Tuilagi - center reprezentacji Anglii i Leicester Tigers. Jest tylko 2 lata ode mnie starszy, a już reprezentował swój kraj na mistrzostwach świata w Nowej Zelandii. Dysponuje on dobrymi warunkami fizycznymi.

9. Kto jest dla ciebie wzorem w drużynie? A kto w świecie rugby?
Wzorem dla mnie jest Mateusz Nowak, który posiada dużą wiedzę na temat Rugby oraz Jakub Mitek - za swój spokój podczas gry.

10. Czy masz jakieś humorystyczne wspomnienia z boiska?
Podczas meczu „siódemek” w Zgierzu jeden z naszych ‘świeżych’, uczących się zawodników krzyknął do sędziego ” ręka!”. Nie wiem jakie przewinienie miał on na myśli w tej sytuacji, bo przecież z "jajem" biega się w rękach. Dla mnie była to zabawna sytuacja.

11. W barwach jakiej drużyny chciałbyś zagrać?
Moim marzeniem jest zagrać z orzełkiem na piersi i oczywiście w czarno-zielonych barwach RCC w najwyższej klasie rozgrywkowej.

12. Jakie korzyści twoim zdaniem niesie uprawianie rugby?
Rozwój fizyczny, kształtuje charakter i pozwala poznać samego siebie.

13. Jak spędzasz wolny czas?
Spotykam sie ze znajomymi, chodzę na siłownie, lubię sięgnąć po dobra książkę :), Dużo czasu jednak tracę przez telewizor i komputer.

14. Twoja ulubiona potrawa i napój?
Z potraw to kuchnia polska oraz fast foody. Z napoi preferuję colę.

15. Jakie jest twoje największe marzenie?
Nie mam jeszcze konkretnie sprecyzowanego marzenia.

Zobacz też

Nagrody rozdane

Jesień w wykonaniu RCC - podsumowanie

Pierwsza Piętnastka: Karol Balsam

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.