Nagrody rozdane

MN / 2011-12-02

Jak co roku, korzystając z przerwy w treningach, wśród zawodników pierwszej drużyny zostały przyznane indywidualne wyróżnienia. Na spotkaniu podsumowującym minione miesiące przyznano statuetki i nagrody w trzech kategoriach - najlepszy zawodnik, największy postęp i najlepszy debiut.

Debiut roku 2011 - Dawid Dróżdż
Pozycja: trzecia linia młyna, rok ur. 1985
Poprzedni zwycięzcy:
2010 - brak
2009 - Grzegorz Szkopiak
Dawid Dróżdż przebojem wszedł do drużny i w rundzie jesiennej był podstawowym elementem zespołu. Jego najmocniejsze strony to siła, szybkość i naturalna gotowość do gry w kontakcie. Wspomnieć należy także o nieustępliwości i harcie ducha, które powodują że zawodnik ten zawsze gra "do przodu" i nigdy się nie poddaje, mobilizując drużynę w trudnych momentach.

Postęp roku 2011 - Karol Balsam
Pozycja: filar młyna, rok ur. 1993
Poprzedni zwycięzcy:
2010 - Krzysztof Masalski, Radosław Rokosz
2009 - Kamil Skowron
Nie przypadkiem dwie tegoroczne nagrody powędrowały do zawodników 1 linii młyna. Ogromny progres w młynie dyktowanym to jedna z przyczyn dla których nagroda za postęp powędrowała w ręce tego młodego zawodnika. Jednak jego postępy widać we wszystkich elementach gry - szarży, grze w kontakcie, przygotowaniu fizycznym czy rozumieniu gry.

Zawodnik roku 2011 - Patryk Weżgowiec
Pozycja: młynarz, rok ur. 1992
Nominowani w 2011: Patryk Weżgowiec (69,23%), Radosław Rokosz (23,08%), Jakub Mitek(7,69%). W nawiasach procent głosów, oddanych przez zawodników pierwszej drużyny.
Poprzedni zwycięzcy:
2010 - Iain Alexander
2009 - Michał Krzypkowskiego
Rok temu mało kto przypuszczał, że wchodzący dopiero do pierwszej drużyny Patryk Weżgowiec może wkrótce być jej boiskowym liderem. Sumienna praca na treningach połączona z naturalnymi predyspozycjami do gry na pozycji nr 2 zaowocowała eksplozją talentu, dzięki której drużyna zyskała niezwykle pewnego zawodnika na bardzo trudnej i wymagającej technicznie pozycji. Szereg zadań z którymi popularny "Szymon" świetnie wywiązuje się na boisku jest długa - wrzuty do autu, postawa w pierwszej linii czy pewna gra w ofensywie spowodowały że wybór najlepszego zawodnika RCC w minionym roku był niemal oczywisty.
Gratulujemy!

Zobacz też

Jesień w wykonaniu RCC - podsumowanie

Pierwsza Piętnastka: Karol Balsam

Nasze rugbistki ósme w Grand Prix kobiet

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.