Rugby na oczach tysięcy...

Redakcja / 2008-06-16

Około 3 tysięcy widzów, jeden z najnowocześniejszych stadionów w kraju, międzynarodowe zawody żużlowe - w takich okolicznościach przyszło wystąpić zespołowi Rugby Club Częstochowa. Niedzielna impreza była jak do tej pory najlepszą okazją, do zaprezentowania się szerszej publiczności i zaznajomienia jej z podstawami rugby. Okazję tę zawdzięczamy działaczom stowarzyszenia CKM "Włókniarz".

Pierwsza część pokazu miała miejsce jeszcze przed rozpoczęciem emocji żużlowych. Po wylądowaniu na murawie Areny Częstochowa grupy spadochroniarzy, rugbiści rozpoczęli pokazowy mecz. W tym samym czasie widzowie mogli usłyszeć kilka słów o samej dyscyplinie. Później do walki ruszyli żużlowcy, a w przerwach na kosmetykę toru publiczność znów zabawiali gracze RCC. Po 4. biegu zawodów prezes klubu Mateusz Nowak udzielił wywiadu, w którym mówił zarówno o działalności RCC, występach ligowych drużyny, jak i o specyfice rugby i korzyściach płynących z uprawiania tego sportu. Podczas kolejnej przerwy zgromadzeni na stadionie poznali omawiane na bieżąco młyn, aut i szarżę. Uwieńczeniem występu było dokończenie pokazowego meczu siódemkowego.
Brak szczególnie charakterystycznego elementu rugby, jakim są słupy mógł wzbudzić wśród części widzów pewne wątpliwości. Brak ten był jednak spowodowany m.in. restrykcyjnymi przepisami międzynarodowej federacji motorowej. Jednakże ci, którzy orientują się w realiach rugby, zdają sobie sprawę, iż jest to zdecydowanie mniej istotny element "zabawy" i w żaden sposób nie przeszkodził w zaprezentowaniu walki i zaangażowania na murawie.

Bez żadnych wątpliwości podziękowania należą się organizatorom imprezy. Dzięki współpracy z działaczami Stowarzyszenia CKM Włókniarz zawody żużlowe z pewnością zyskały na atrakcyjności, a częstochowska drużyna rugby po raz kolejny zyskała rozgłos i przybliżyła swoją działalność mieszkańcom miasta i okolic.

Tomasz Ociepa (vice-prezes Rugby Club Częstochowa):
"W czasie imprezy miało miejsce kilka niedociągnięć organizacyjnych, Jednak ogólnie zrobiliśmy to, co zaplanowaliśmy, i pokaz mógł się podobać. Można się było co prawda spodziewać nieco lepszej frekwencji, jednak i tak niedzielny występ jest dla nas historycznym momentem w rozwoju klubu."Zobacz też

Dzień Sportu w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

RCC na Arenie Częstochowa!

Nie tylko treningi

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.