Zielona Góra po raz trzeci?

Msl / 2011-11-04

Już w najbliższą niedzielę zostanie rozegrany mecz pomiędzy AZS UZ RCZG a RC Częstochowa. Będzie to ostatni mecz naszej drużyny w rundzie jesiennej.

Dotychczas obie drużyny grały między sobą dwukrotnie w sparingach, w których to częstochowianie okazywali się lepsi. Trzecie spotkanie zostanie rozegrane w ramach II ligi rugby. Tym razem z pewnością nie będzie tak łatwo jak w poprzednich spotkaniach, na co wskazuje m. in. niespodziewany remis zielonogórzan w pojedynku z faworyzowaną Posnanią w ostatniej kolejce. Z tego względu niedzielny pojedynek zapowiada się nadzwyczaj ciekawie i spodziewać się należy zaciętej walki o każdy metr boiska. Zielonogórzanie oprócz remisu mają na koncie dwie porażki. Mecz z RC Częstochowa będą chcieli za wszelką cenę wygrać i tym samym odnieść swoją pierwszą wygraną w lidze. Częstochowianie po zwycięstwie nad Wdą Świecie jadą do Zielonej Góry po następne 5 punktów, które pozwoli przesunąć się na 3. miejsce w ligowej tabeli.

Zobacz też

Pomeczowe komentarze

Wygrana z bonusem, ale styl do poprawy

Ten mecz musimy wygrać!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.