Młoda Posnania lepsza

MN / 2011-10-17

Bez punktów wrócili nasi zawodnicy z kolejnego "gorącego" terenu. Mimo, że do przerwy gospodarze prowadzili tylko 10:7, to druga połowa przebiegła już pod ich dyktando, w efekcie czego mecz zakończył się ich zwycięstwem 41:21.

Na stadion nasi zawodnicy dotarli kilkanaście minut przed godziną 14, przez co mecz rozpoczął się z około dwudziestominutowym opóźnieniem. Przyczyną tego był... Maraton Poznański, dzięki któremu pokonanie 6 kilometrów w centrum miasta zajęło częstochowianom równą godzinę. Jak się jednak później okazało spóźnienie nie miało większego wpływu na grę naszej drużyny, gdyż właśnie pierwsza połowa była w jej wykonaniu lepsza.

Początek meczu był wyrównany, jednak szybko okazało się że najgroźniejszą bronią Posnanii będzie szeroka gra ręką i przenoszenie gry nogą. Właśnie po szerokich akcjach tyłów gospodarze zdobyli dwa przyłożenia w rogu pola punktowego dzięki którym wyszli na prowadzenie 10:0. Nasz zespół próbował przeciwstawić się zrównoważoną grą młyna i ataku. I o ile dobre wejścia centrów przynosiły zazwyczaj zdobycz terytorialną, o tyle próby gry na kontakcie przez tych zawodników były kompletnie nieudane, a gra w obronie całej formacji ataku była słaba. Ciężar gry przeniósł się więc na formacje młyna, która dość pewnie grała w autach, a co więcej potrafiła pchnąć kilka młynów przeciwnika i odzyskać w nich piłki (dobra postawa całej pierwszej linii). Odpowiedź naszej drużyny w postaci przyłożenia Biernata przyszła dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy, po serii przegrupowań przy polu punktowym gospodarzy i szybkim karnym wykonany przez Jakuba Mitka.

Wydawało się, że po przyłożeniu zdobytym "do szatni" to nasi zawodnicy lepiej rozpoczną drugą część meczu. Stało się jednak inaczej i to Posnania konsekwentnie prowadziła grę na naszej połowie. Po dokonaniu zmian ustabilizowała się także formacja młyna, a lekką przewagę zdobyli w niej nawet gospodarze. Wszystko to oraz błędy w grze obronnej przyniosły kolejne przyłożenia gospodarzy, na które nasi zawodnicy odpowiedzieli tylko dwoma - Szymczyka po kontrze i Biernata po przechwycie. Na walkę o czwarte - dające bonus - przyłożenie, podobnie jak w Bydgoszczy zabrakło naszej drużynie czasu.

Nie tylko wynik i stosunek przyłożeń (7:3 na niekorzyść naszej drużyny) był identyczny jak tydzień wcześniej w Bydgoszczy. Także błędy w grze naszej drużyny były podobne, w wyniku czego zawodnicy tylko do siebie mogą mieć pretensje, że nie udało im się przywieźć z Poznania korzystniejszego wyniku.

Posnania II Poznań - Rugby Club Częstochowa 41:21

Pełny raport meczowy ze składami wkrótce...

Zobacz też

Kolejny trudny wyjazd

Walkower dla RCC za mecz z Frogs Warszawa!

Porażka na boisku lidera

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.