RCC na Arenie Częstochowa!

Redakcja / 2008-06-13

W najbliższą niedzielę na Arenie Częstochowa rozegrana zostanie 3 Runda Kwalifikacyjna do cyklu Grand Prix 2009. W trakcie tych zawodów, publiczności zaprezentują się także zawodnicy Rugby Club Częstochowa!

Jak będzie wyglądał występ częstochowskich rugbistów ?
Przed zawodami rozegramy krótki pokazowy mecz. W przerwach turnieju postaramy się zaprezentować także najważniejsze elementy gry w rugby, takie jak młyn, czy dość widowiskowo wyglądającą formację autową, jednocześnie przybliżając publiczności zasady. Liczymy na to, że wielu kibiców zaciekawi ta dyscyplina sportu. Tym bardziej, że ma ona wiele cech wspólnych z żużlem, jak choćby odwaga wymagana do uprawiania tego sportu, a także jego dynamika. ? mówi członek zarządu RCC, Tomasz Ociepa.

Czy pierwszy występ na takim obiekcie, przed kilkoma tysiącami widzów nie usztywni zawodników ?
Jestem spokojny o chłopaków. W końcu grają w rugby, a psychika w tej dyscyplinie sportu to element kluczowy. "Oswoimy się" z murawą i atmosferą stadionu poprzez dłuższą niż zwykle rozgrzewkę i jestem pewien, że zawodnicy pokażą pełnie swoich umiejętności. Chcemy tym występem zbudować jak najlepszy wizerunek rugby wśród widzów, którzy zapewne zobaczą nas po raz pierwszy. - mówi prezes RCC, Mateusz Nowak.

Przewidywany plan pokazu Rugby Club Częstochowa w trakcie zawodów:
  • 16:25 - Rozegranie krótkiego meczu pokazowego
  • 16:45 - Prezentacja żużlowców
  • 17:00 - Pierwszy bieg zawodów
  • Przerwy między biegami - Przybliżenie publiczności przepisów rugby, oraz elementów gry takich jak: podanie, szarża, młyn, aut.

Zobacz też

Dzień Sportu w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Nie tylko treningi

W Częstochowie juz wiedzą jak smakuje rugby

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.