Kierunek Bydgoszcz

Tomasz Ociepa / 2011-10-07

W niedzielę swój drugi mecz rozegra drużyna RC Częstochowa. Tym razem nasi rugbiści pojadą do Bydgoszczy, zmierzyć się w tamtejszą Alfą, którą można postrzegać jako faworyta tego spotkania.

Bydgoszczanie są jedyną drużyną, która ma na koncie już dwa rozegrane mecze. Na inaugurację sezonu pokonali wysoko Wdę Świecie 71:8. Jeszcze bardziej o sile tego zespołu przekonuje późniejsze zwycięstwo nad Posnanią II Posnań - choć niższe (29:34) - to odniesione nad jednym z faworytów całych rozgrywek. W tej sytuacji dla częstochowian trudne może się okazać nawiązanie wyrównanej walki w tym spotkaniu. Nawet w przypadku ewentuanej porażki, w zasięgu drużyny powinno być wywiezienie z Bydgoszczy chociaż punktu bonusowego do ligowej tabeli, który dają cztery zdobyte przyłożenia lub porażką nie więcej niż siedmioma punktami. Pomóc w tym może dobra dyspozycja formacji ataku, na którym opiera się ostatnio siła naszego zespołu. Niestety z powodu kontuzji spotkanie opuści Jakub Jakubczak, co niestety osłabi nieco formację młyna. Okazję do meczowego debiutu będzie miał natomiast Piotr Bodanko. W pozostałych meczach II ligi Posnania podejmie Wdę Świecie, a do Warszawy pojedzie AZS UZ Zielona Góra.

Transand Alfa Bydgoszcz - Rugby Club Częstochowa, 9 października, godz. 15.00 Stadion przy ul. Sielskiej, Bydgoszcz

Zobacz też

Sylwia Gołda z wyróżnieniem za grę w kadrze...

Drugoligowy raport

Falstart RCC w 2. lidze

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.