Sylwia Gołda z wyróżnieniem za grę w kadrze Polski!

MK / 2011-10-04

Wielkie wyróżnienie spotkało w minioną sobotę jedną z zawodniczek RCC. Sylwia Gołda, bo o niej mowa, została uznana najlepszą zawodniczką Reprezentacji Polski podczas turnieju we Lwowie.

Polki znalazły się w silnej grupie z Ukrainą i Mołdawią. Niestety niesprzyjające warunki podróży, a co za tym idzie niedobór snu i zmęczenie przyczyniły się do przegranej naszych reprezentantek w pierwszym meczu z Ukrainą 0:46. Wynik ten i tak okazał się najniższą wygraną Ukrainek. Kolejny mecz z Mołdawią zakończył się 7:15 na niekorzyść naszych zawodniczek. Niestety ta i kolejna porażka z trzecim zespołem Ukrainy (zawodniczki ze Lwowa wzmocnione przez kilka dziewczyn z Odessy) 0:27, uniemożliwiła Polkom walkę o miejsce na podium.

W ostatnim meczu, nasze reprezentantki pewnie wygrały z Litwinkami 24:5, plasując się dzięki temu na piątym miejscu. Turniej, mimo porażek, był kolejną cenną lekcją dla polskiej kadry. Tym bardziej cieszy fakt, że nasza zawodniczka została wyróżniona na międzynarodowym turnieju.

Wyniki naszej reprezentacji:
Polska v Ukraina I 0-46 (0:27)
Polska v Mołdawia 7-15 (0:10) /punkty: Sylwia Gołda 5, Marta Jarecka 2/
Polska v Ukraina III 27-0 (17:0) /punkty: Marta Jarecka 7, Sylwia Gołda 5, Marta Dybiec 5, Anna Szymańska 5, Agata Maciejkowicz 5/
Polska v Litwa 24-5 (17:0) /punkty: Sylwia Gołda 12, Marta Grudzińska 7, Anna Szymańska 5/

Zobacz też

Drugoligowy raport

Falstart RCC w 2. lidze

Na pierwszy ogień Warszawa

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.