Drugoligowy raport

NM / 2011-09-29

Pierwszy mecz w tegorocznych rozgrywkach 2 ligi to już przeszłość. Zawodnicy RCC powinni jak najszybciej zapomnieć o porażce i skupić się na przygotowaniu do kolejnych meczy, bo terminarz nie jest dla nich łaskawy. Tydzień po tygodniu czekają ich dwa najtrudniejsze wyjazdy.

W nie najlepszych nastrojach przystąpili do treningu w poniedziałek po meczu z Frogsami rugbiści RCC. Na zajęciach brakowało m.in. Kuby Jakubczaka, który w niedzielnym meczu opuścił boisko już w pierwszej połowie ze względu na kontuzję kolana. Wstępne diagnozy nie są zbyt optymistyczne, jednak o tym jak poważny jest uraz tego zawodnika przekonamy się dopiero po badaniu USG. Drugim zawodnikiem, którego także na zajęciach brakuje Mateuszowi Nowakowi jest obrońca Krzysztof Masalski, który już wcześniej miał na ten tydzień zaplanowany zabieg wycięcia przegrody nosowej.

Mimo braków kadrowych drużyna koncentruje się już na kolejnych meczach. W najbliższy weekend 2 liga pauzuje, jednak kolejne dwa weekendy oznaczają dla naszych zawodników dwa najtrudniejsze wyjazdy w tej rundzie - do Bydgoszczy i tydzień później do Poznania. Obie drużyny stawiane są w roli faworytów do awansu, a w ich bezpośrednim pojedynku w drugiej kolejce Alfa wygrała na boisku Posnanii 29:34. Doliczając do tego inauguracyjne "rozbicie" RK Wda Świecie (71:8) Bydgoszczanie znajdują się na czele tabeli z kompletem punktów.

W pozostałych meczach 3 kolejki Frogs Warszawa będzie podejmować akademików z Zielonej Góry, a Posnania Poznań zmierzy się na własnym boisku z RK WDA Świecie. W obu tych meczach faworytem będą gospodarze, choć dla zielonogórzan będzie to pierwszy mecz w sezonie więc ich dyspozycja pozostaje niewiadomą.

Zobacz też

Falstart RCC w 2. lidze

Na pierwszy ogień Warszawa

Zmagania Pań na Turnieju o Puchar Śląska.

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.