Falstart RCC w 2. lidze

NM / 2011-09-26

Zupełnie nie wyszedł naszej drużynie premierowy mecz w zreformowanej 2 lidze. Częstochowianie musieli uznać wyższość bardzo dobrze dysponowanej tego dnia drużynie Frogs Warszawa, która zwyciężyła 38:0.

Pierwsze akcje meczu nie zwiastowały tak jednostronnego widowiska. Goście popełnili kilka przewinień, i przed, wydawałoby się dogodną okazją do zdobycia przyłożenia, stanęli nasi zawodnicy mając wrzut do autu 5 metrów od pola punktowego. Z czasem okazało się jednak, że stałe fragmenty były najsłabszym punktem RCC w tym meczu. Warszawianie wygrywali zarówno w aucie jak i w młynie dyktowanym z wrzutem gospodarzy, bezlitośnie wykorzystując przewagę doświadczenia i warunków fizycznych.

Pierwsze punkty dla Frogsów padły po akcji, na którą teoretycznie najbardziej wyczuleni mieli być nasi zawodnicy, czyli maulu autowym. Gra gości nie była być może finezyjna, ale co najważniejsze skuteczna. Podobnie jak w majowym pojedynku obu drużyn, strategia sprowadzała się do konsekwentnie ponawianych wejść obok przegrupowania i skutecznego szukania autu poprzez grę nogą.

Nasi zawodnicy szczególnie słabo bronili akcję w pierwszej fazie po stałych fragmentach, kiedy gościom często udawało się zdobywać dużą korzyść terytorialną. Trudno oceniać grę ofensywną RCC w sytuacji gdy tak niewiele czystych piłek udawało się wygrywać w aucie i młynie. Szansa na zdobycie punktów pojawiała się kilkakrotnie po odważnych akcjach ręką i gdy udawało się odzyskiwać piłki po przekopach. Niestety, popełnione na początku meczu błędy wprowadziły nerwowość, a ta z kolei przyniosła w trakcie meczu kolejne pomyłki, niestety także w wykonaniu doświadczonych zawodników, od których w takiej sytuacji można było oczekiwać raczej spokoju i rozwagi.

Paradokslanie jedynym zawodnikiem do którego trudno mieć pretensje za grę w tym meczu jest Michał Markowski, który na boisku pojawił się w 60 minucie i ofiarną grą wyraźnie wzmocnił formację młyna, a nawet zdołał odzyskać kilka piłek w przegrupowaniach.

Trudno ocenić czy założenia taktyczne naszej drużyny, czyli dużo gry nogą na własnej połowie i zmuszenie przeciwników do intensywnego przemieszczenia się po boisku były słuszne, gdyż brak piłek do gry nie pozwolił ich zrealizować. W drugiej połowie było jednak widać, że zawodnicy z Warszawy ustępują pod względem przygotowania wytrzymałościowego, jednak ich przewaga we wszystkich innych elementach gry była na tyle wyraźna, że nie pozwolili naszym zawodnikom nawet na honorowe przyłożenie.

RAPORT Z MECZU:
Wynik:

RC Częstochowa
0 : 38
Frogs Warszawa
Punkty:
-5 punktów
-3 punkty
-2 punkty
Kartki:
-żółta37' - ? (Wysoka szarża)
-czerwona-
Zmiany:
Skład:
Kamil Skowron1
Patryk Weżgowiec2
Karol Balsam3
Bartosz Darowicki4
Jakub Sterna5
Dominik Słaby6
Dawid Dróżdż7
Jakub Jakubczak8
Mateusz Nowak9
Jakub Mitek10
Zbigniew Cichecki11
Radosław Rokosz12
Marek Biernat13
Tomasz Ociepa14
Krzysztof Masalski15

Michał Markowski16
Tomasz Szymczyk17
Dawid Konefał18
Piotr Bodanko19
20
21
22
Sędzia:
Dariusz Reks z Warszawy

Niestety redakcja serwisu nie zna składu drużyny Frogs Warszawa. Sędzia zawodów wszystkie trzy kopie protokołów przekazał do Komisji Gier i Dyscypliny, ze względu na swoje zastrzeżenia dotyczące spełnienia wymogów w zakresie ważności licencji i badań lekarskich. O finale tej sprawy poinformujemy na stronie.

Zobacz też

Na pierwszy ogień Warszawa

Zmagania Pań na Turnieju o Puchar Śląska.

Stadion RCC: wywiad z kierownikiem obiektu

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.