Zmagania Pań na Turnieju o Puchar Śląska.

OK / 2011-09-17

W minioną sobotę cztery zawodniczki z sekcji żeńskiej naszego klubu, wzięły udział w organizowanym w Sosnowcu Pucharze Śląska. Mecze rozegrały między sobą dwie reprezentacje Polski – białe i czerwone, drużyna dziewcząt z Ukrainy, Lechia Gdańsk jako niezależna drużyna oraz Reprezentacja Śląska.

Powołanie do drużyny „białych” dostała po raz kolejny jedna z naszych zawodniczek Sylwia Gołda. Występ w sobotnich meczach może ona uznać za wyjątkowo udany. Dzięki wielokrotnym przyłożeniom, w dużej mierze przyczyniła się do zwycięstwa swojej drużyny w całym turnieju. Reprezentacja Polski z jej udziałem wygrała wszystkie rozegrane mecze. W piątek, dniu poprzedzającym turniej wszystkie dziewczyny z kadry wzięły udział w cennej sesji treningowej.

Reszta dziewczyn z naszej drużyny – Ewa Szyler, Angelika Folholc oraz Olga Krzypkowska zagrały jako Reprezentacja Śląska, razem z dziewczynami z Rudy Śląskiej i Bytomia. Kapitanem tej drużyny na czas turnieju została nasza koleżanka Ewa Szyler.

Na sąsiednim boisku rywalizowali również panowie – juniorzy. Najlepsi okazali się rugbiści z Doverie Zielonograd. Na koniec turnieju zostały rozdane liczne statuetki : za poszczególne miejsca oraz indywidualne nagrody dla najlepszych zawodników i zawodniczek.

Zobacz też

Stadion RCC: wywiad z kierownikiem obiektu

Rusza nowa 2 liga

Cenna lekcja rugby kobiet!

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.