Zmagania Pań na Turnieju o Puchar Śląska.

OK / 2011-09-17

W minioną sobotę cztery zawodniczki z sekcji żeńskiej naszego klubu, wzięły udział w organizowanym w Sosnowcu Pucharze Śląska. Mecze rozegrały między sobą dwie reprezentacje Polski – białe i czerwone, drużyna dziewcząt z Ukrainy, Lechia Gdańsk jako niezależna drużyna oraz Reprezentacja Śląska.

Powołanie do drużyny „białych” dostała po raz kolejny jedna z naszych zawodniczek Sylwia Gołda. Występ w sobotnich meczach może ona uznać za wyjątkowo udany. Dzięki wielokrotnym przyłożeniom, w dużej mierze przyczyniła się do zwycięstwa swojej drużyny w całym turnieju. Reprezentacja Polski z jej udziałem wygrała wszystkie rozegrane mecze. W piątek, dniu poprzedzającym turniej wszystkie dziewczyny z kadry wzięły udział w cennej sesji treningowej.

Reszta dziewczyn z naszej drużyny – Ewa Szyler, Angelika Folholc oraz Olga Krzypkowska zagrały jako Reprezentacja Śląska, razem z dziewczynami z Rudy Śląskiej i Bytomia. Kapitanem tej drużyny na czas turnieju została nasza koleżanka Ewa Szyler.

Na sąsiednim boisku rywalizowali również panowie – juniorzy. Najlepsi okazali się rugbiści z Doverie Zielonograd. Na koniec turnieju zostały rozdane liczne statuetki : za poszczególne miejsca oraz indywidualne nagrody dla najlepszych zawodników i zawodniczek.

Zobacz też

Stadion RCC: wywiad z kierownikiem obiektu

Rusza nowa 2 liga

Cenna lekcja rugby kobiet!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.