Rusza nowa 2 liga

NM / 2011-09-08

Już w najbliższy weekend startują rozgrywki 2 ligi. W tym roku po reformie przeprowadzonej przez Polski Związek Rugby rozgrywki po raz pierwszy będą prowadzone na stopniu centralnym, a zagra w nich sześć drużyn.

Reforma, o której śmiało można powiedzieć że jest rewolucją, to z punktu widzenia naszego klubu ogromny krok naprzód. Rozgrywki ogólnopolskie gwarantują zarówno wyższy poziom sportowy jak i organizacyjny. W stawce drużyn, oprócz częstochowian znalazły się drużyny z Zielonej Góry, Poznania, Bydgoszczy, Świecia i Warszawy. Jak wyglądają szanse naszej drużyny w tym towarzystwie? Zawodnicy RCC mierzyli się w ostatnich miesiącach z AZS UZ Zielona Góra (dwa zwycięstwa), Posnianią II Poznań (porażka 7:41 w finale II ligi w sezonie 2010/11) i Frogs Warszawa (porażka 14:21 w sparingu). Mocna wydaje się być drużyna Alfy Bydgoszcz z dużym doświadczeniem z rozgrywek siedmioosobowych. Największą niewiadomomą pozostaje natomiast drużyna Wda Świecie.

Pierwsza kolejka rozgrywek odbywa się już w najbliższy weekend, jednak wyjazdowy mecz naszej drużyny został przełożony na 6 listopada ze względu na kolizję z zaplanowanym wcześniej turniejem PLR 7 w Zielonej Górze. W związku z tym pierwszy mecz w 2 lidze nasi zawodnicy zagrają na własnym boisku 25 września w niedzielę, a ich przeciwnikiem będzie drużyna Frogs Warszawa. Ze względu na trwający remont obiektu przy ul. Kopalnianej naszych zawodników w rundzie jesiennej będzie można oglądać na głównej płycie Miejskiego Stadionu Piłkarskiego "Raków" przy ul. Limanowskiego 83. - Pierwszy mecz na stadionie przy ul. Limanowskiego zapowiada się bardzo ciekawie. My mamy na ten mecz mamy tylko jeden cel - zwycięstwo. Chcemy mocnym akcentem rozpocząć rozgrywki i już teraz trenujemy tylko z myślą o tym meczu - deklaruje trener Mateusz Nowak.

Terminarz rundy jesiennej:

10-11.09. AZS UZ RC Zielona Góra – RC Częstochowa (przełożony na 6.11)
25.09. RC Częstochowa – Frogs & Co Warszawa (Miejski Stadion Piłkarski "Raków", godz. 13:00)
08-09.10. Alfa Transand Bydgoszcz – RC Częstochowa
15-16.10. RC Częstochowa – Posnania II Poznań
29-30.10. RC Częstochowa – RK Wda Świecie

Zobacz też

Cenna lekcja rugby kobiet!

RCC ma swoją opornicę!

Transferowe wieści

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.