Cenna lekcja rugby kobiet!

Olga Krzypkowska / 2011-09-07

W minioną niedzielę dobiegł końca Festiwal Rugby w Piotrowicach Nyskich, w którym uczestniczyło pięć zawodniczek z sekcji żeńskiej naszego klubu. Dziewczęta brały udział w licznych sesjach treningowych oraz rozgrywanych meczach.

Piątek, pierwszy dzień festiwalu obfitował w ćwiczenia w podawaniu piłki oraz doskonaleniu szarży. Zawodniczki, które nie grały w reprezentacji Polski kobiet zostały podzielone na trzy drużyny, pod przewodnictwem dobranych trenerów. Sobota minęła na rozgrywaniu meczy. Na jednym boisku zostały rozegrane mecze pomiędzy dwoma reprezentacjami Polski, reprezentacjami Austrii, Rumunii, Czech oraz Lechią Gdańsk, która wystąpiła jako niezależna drużyna. W „Polsce A” grała jedna z naszych zawodniczek- Sylwia Gołda, która zdobyła przyłożenie w pierwszych minutach meczu. Na drugim boisku zagrała reszta zawodniczek.

Ewa Szyler, Angelika Folholc i Olga Krzypkowska grały w drużynie pod przewodnictwem Agnieszki Walczyk z Arki Gdynia Rugby Girls, natomiast Maria Gęga została przydzielona do zespołu Zbigniewa Grądysa z Atomówek BBRC Łódź. Dziewczyny miały szansę usłyszeć wiele cennych porad od swoich trenerów oraz spróbować swoich sił w zupełnie nowych składach. Podczas sobotnich meczów punkty trzykrotnie przykładała Olga Krzypkowska.

Niedziela upłynęła podobnie jak dzień poprzedni. Obie grupy (reprezentacje i składy mieszane) rozegrały po dwa mecze. Mimo, że zmęczenie dawało się już we znaki, przyłożenie zdobyła tym razem Maria Gęga. Tym pozytywnym akcentem zakończył się Festiwal Rugby w Piotrowicach Nyskich, który był dla naszych zawodniczek bardzo cenną lekcją i jednocześnie dobrą zabawą z jajowatą piłką.

Zobacz też

RCC ma swoją opornicę!

Transferowe wieści

Panie jadą do Piotrkowic Nyskich!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.