RCC ma swoją opornicę!

MK / 2011-09-06

Wczoraj zawodnicy formacji młyna odbyli pierwszy trening na opornicy. Maszyna ta ma za zadanie poprawienie techniki gry w młynie dyktowanym.

Budowa opornicy była koordynowana przez Michała Krzypkowskiego, który po treningu stwierdził – stworzenie tego przyrządu było nie lada wyzwaniem. Nie posiadaliśmy żadnych planów. Cała konstrukcja była tworzona na podstawie zdjęć znalezionych w internecie, natomiast rozstaw „poduch” w części czołowej został skopiowany z opornicy Juvenii Kraków. Cieszy mnie to, iż pierwszy trening opornica zdała bardzo dobrze. Mam nadzieje, że będzie służyła naszemu klubowi przez długi czas.

Natomiast trener RCC, Mateusz Nowak powiedział - mimo że pojawienie się nowego sprzętu treningowego nie jest wielkim wydarzeniem, to jednak w tym przypadku ma to kolosalne znaczenie. Opornica działa naprawdę świetnie i pozwoli nam solidnie pracować nad młynem zwartym.

W tym miejscu chcielibyśmy także podziękować osobom zaangażowanym w stworzenie pierwszej częstochowskiej opornicy, która została opatrzona nazwą „Borsuk2011”: Annie i Tomaszowi Krzypkowskim, Krzysztofowi Siudeji, Andrzejowi Fyrli, Andrzejowi Kokot, Dawidowi Konefałowi, Kubie Sternie, Bartkowi Darowickiemu i Radkowi Rokoszowi.

Kamil na opornicy

Zobacz też

Transferowe wieści

Panie jadą do Piotrkowic Nyskich!

Zawodnicy RCC pomogli!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.