Transferowe wieści

NM / 2011-09-03

Przed nadchodzącym sezonem doszło do znaczących zmian w składzie naszej drużyny. Dwóch wychowanków RCC zagra w... ekstraligowej Juvenii Kraków. Kto wypełni ich miejsce w barwach RCC?

Ekstraligowiec z Krakowa złożył propozycję wypożyczenia trzech zawodników: Michała Krzypkowskiego, Macieja Gnycha oraz... grającego trenera naszej drużyny Mateusza Nowaka. Ostatecznie zgodę na przejście otrzymali Krzypkowski oraz Gnych, natomiast Mateusz Nowak zdecydował się pozostać w Częstochowie by móc poprowadzić drużynę do jak najlepszego wyniku w rozgrywkach 2. ligi i awansu do wyżej klasy. Obaj wypożyczeni zawodnicy trafili do Krakowa na okres jednego roku, a w przypadku Macieja Gnycha warunki wypożyczenia zakładają dodatkowo możliwość automatycznego przedłużenia go o rok w przypadku zgody obu klubów. Cieszyć można się także z ekwiwalentów finansów, które nasz klub uzyskał z tytułu wypożyczenia.

Warto wspomnieć, że wszyscy trzej wymienieni zawodnicy byli wypożyczeni do Juvenii w minionym sezonie i wielokrotnie pojawiali się na boisku także w pierwszym składzie Juvenii, a Maciej Gnych punktował w bardzo ważnym dla krakowian pojedynku z Ogniwem Sopot. W pierwszej rundzie tegorocznych rozgrywek Ekstraligi Michał i Maciej wybiegli w pierwszym składzie Juvenii w meczu przeciw vice-mistrzom Polski Budowlanym SA Łódź. Niestety mimo ich wsparcia Juvenia odniosła na stracie rozgrywek porażkę.

W obliczu tych transferów konieczne okazało się wzmocnienie składu naszej drużyny. Pierwszym nowym zawodnikiem RCC jest wypożyczony z klubu "Czarni" w Bytomiu Zbigniew Cichecki. Zawodnik ten grał w swoim klubie jako łącznik ataku, jest jednak graczem na tyle uniwersalnym że z powodzeniem może sprawdzić się także na innych pozycjach w ataku.

W tej chwili trwają rozmowy z kolejnymi zawodnikami, a docelowo zarząd naszego klubu planuje sprowadzenie jeszcze dwóch zawodników do formacji młyna (w tym do 1 linii), oraz jednego do ataku.

Kiedy tylko transfery zostaną potwierdzone poinformujemy o tym na stronie internetowej klubu.

Zobacz też

Panie jadą do Piotrkowic Nyskich!

Zawodnicy RCC pomogli!

Czy to już koniec tułaczki rugbistów?

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.