Panie jadą do Piotrkowic Nyskich!

Olga Krzypkowska / 2011-09-01

Duża szansa stanęła przed zawodniczkami z sekcji żeńskiej naszego klubu. Panie będą miały okazję wziąć udział w Festiwalu Kobiecego Rugby w Piotrowicach Nyskich, który pierwszy raz zawita do Polski. Trzy dni spotkania będą obfitowały we wspólne treningi oraz turnieje.

W piątek, 2 września dziewczyny wezmą udział w dwóch sesjach treningowych – praktycznej i teoretycznej. Następnego dnia odbędą się mecze reprezentacji Polski Kobiet przeciwko reprezentacjom z Węgier, Austrii, oraz Czech. Powołanie do kadry, dostała jedna z naszych zawodniczek – Sylwia Gołda. Na podstawie przeprowadzonych dzień wcześniej treningów, taką szansę dostaną jeszcze dwie dziewczyny, które najlepiej się zaprezentują. Reszta kobiet rozegra turniej wewnętrzny, w drużynach, które zostaną stworzone w piątek.

W niedzielę, 4 września dziewczyny będą miały szansę obejrzeć filmiki z przeprowadzonych meczy, a co za tym idzie możliwość zwrócenia uwagi na elementy dobre i te do poprawy. Festiwal zakończy się praktyczną sesją treningową.

Trzydniowe przedsięwzięcie to okazja do zdobycia cennego doświadczenia meczowego, pogłębienia znajomości zasad oraz zwrócenia uwagi na popełniane błędy.

Dziewczyny biorące udział w festiwalu : Angelika Folholc, Ewa Szyler, Sylwia Gołda, Maria Gęga, Olga Krzypkowska.

Zobacz też

Zawodnicy RCC pomogli!

Czy to już koniec tułaczki rugbistów?

"Pierwsza piętnastka": Maciej Gnych

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.