Zawodnicy RCC pomogli!

Tomasz Szymczyk / 2011-08-29

Nasi rugbiści w minioną sobotę dołożyli swoją jakże cenną „cegiełkę” w konkursie firmy BRAAS „Dachy pełne energii”, a także w biciu rekordu Guinnessa w liczbie osób mieszczących się w autobusie. W obu przypadkach Częstochowa okazała się najlepsza, między innymi właśnie dzięki pomocy RCC.

Obchody Dni Częstochowy połączone z sobotnią imprezą Radia RMF FM „Muzyka najlepsza pod słońcem” stały pod znakiem nie tylko plenerowej zabawy i koncertów, ale także i rywalizacji. Organizowany przez firmę BRAAS konkurs „Dachy pełne energii”, w którym za wysiłek fizyczny na określonym sprzęcie miasto otrzymywało punkty, przewidywał dla zwycięzcy darmowe wyremontowanie dachu wybranej instytucji. Już od godziny 16 nasi zawodnicy i zawodniczki przystąpili do zadania i wraz z innymi częstochowskimi sportowcami zaczęli zdobywać punkty na orbitrekach, trenażerach wioślarskich i konsolach do gier. Narzucone zawrotne tempo, aby jak najszybciej uzbierać jak najwięcej punktów, poskutkowało, ponieważ Częstochowa zwyciężyła, dzięki czemu Centrum Rehabilitacji Osób z Zaburzeniami Psychicznymi będzie miało nowy dach.

Nie tylko podczas ćwiczeń reprezentanci Rugby Clubu Częstochowa wylewali poty, ale także i w zatłoczonym autobusie. Również podczas wspomnianych Dni Częstochowy miało miejsce bicie rekordu Guinnessa w liczbie osób mieszczących się właśnie w autobusie. Tutaj także nasi rugbiści i rugbistki pomogli zwyciężyć „świętemu miastu”, ponieważ przy ich licznym udziale w autobusie zmieściły się aż 242 osoby, co stanowi nowy rekord.

Zobacz też

Czy to już koniec tułaczki rugbistów?

"Pierwsza piętnastka": Maciej Gnych

Sroga lekcja od ekstraligowca z Krakowa

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.