W sobotę pierwszy sparing

Orłowski / 2011-08-18

Powoli tradycją stają się przedsezonowe sparingi RC Częstochowa z ekstraligową drużyną Juvenii w Krakowie. Już po raz trzeci z rzędu takim spotkaniem częstochowscy rugbiści rozpoczną przygotowania do rozgrywek, wybierając się w sobotę do stolicy Małopolski.

Rugby Club Częstochowa wystąpi w sobotnim spotkaniu pomimo pewnych problemów kadrowych związanych z kontuzjami oraz nierozstrzygniętą kwestią przynależności klubowej kilku zawodników. Ze względu taką sytuację skład uzupełni kilkoro zawodników gospodarzy. W barwach Juvenii, podobnie jak w spotkaniach ligowych tego zespołu, wystąpi z kolei jeden z najskuteczniejszych zawodników rodem z Częstochowy Michał Krzypkowski.
Dla miejscowej drużyny będzie to już drugie spotkanie w rozpoczynającym się sezonie. W pierwszym tegorocznym sparingu zespół Juvenii uległ rugbistom z czeskiego Havirova w stosunku 12-22.

Juvenia Kraków - Rugby Club Częstochowa, 20.08.2011, godz. 11.00 ul. Na Błoniach 7, Kraków

Zobacz też

RCC ma w końcu swój dom w Częstochowie!

Beach Rugby za nami

RCC startuje w MP w Beach Rugby

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.